Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem képes senki megállni...

Miért nem képes senki megállni a zebránál, amikor valaki ott szobrozik percekig?

Figyelt kérdés

Már az új KRESZ szerint a szándéknál is MEGKELL állni a járművel, ha valaki ott áll a zebránál. Amikor ott állok, kb a 7-8. autós áll meg, vagy lassít, és villogtat, hogy menjek át.

Az autósok, motorosok miért sz***ak a gyalogosokra?

Mert meg kell állni kemény 5-10 mp re és drága az üzemanyag?

Vagy mert lassan megy át 1-2 ember?

Vagy mert csak szövegelnek a zebránál, és megállnak, és nem is akarnak átmenni, és a zabálja a benzint a motor?

Mi a kifogásod?


2011. ápr. 9. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én szinte 90% mindig megállok a zebránál, és már 3 alkalommal volt hogy intett hogy menjek, mert hol máshol mint ott beszélgetnek a nénik. erről is le kellene szokni!!
2011. ápr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én át szoktam engedni az embereket, mert Németországban élek, itt tanultam vezetni és itt ez a mentalitás amit nagyon jónak találok, de ugyanakkor veszélyesnek is, mert itt is van 10-böl 1 barom, aki nem áll meg.


A tapasztalatom az, hogy otthon, ha át akarok engedni valakit, akkor a többi autós nem kellöen, nem együttmüködöen reagál. Jobb esetben ledudál, anyáz, villog, rosszabb esetben meg akar verni(1szer volt) és abból a szempontból is nehéz a dolog, hogy 2*2 sávos úton, ha Én megállok a jobboldaliban, akkor tuti, hogy baloldalon még elmegy 6-8 autó 70-el. Ha valaki elüti a gyalogost, hiába, hogy nem az Én hibám, akkor is az Én lelkiismeretem vágja tönkre, mert az Én jóindulatomból indult el.


Szerintem a rendörségnek rá kellene feküdni a dologra, mert Magyarország vezeti a statisztikát a zebrán és a zöldnél gázolásokban. Kamerákat, sunyiból figyelni és aki nem ad elsöbbséget alap hangon 50 ezer büntetés. Tuti, hogy utána minden zebra elött lassítani fog.

Szép szóval, kampánnyal a biztonságos vezetésért nem érnek el semmit sem.

2011. ápr. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 JulesM111 ***** válasza:
35%

Esetek 90%-ban sikerül átengednem a gyalogosokat, de mikor nem:

- Eszre sem veszem, hogy zebra van ott. Nem látom a felfestést, a tábla sem tűnik fel a sok reklám miatt.

- El vagyok bambulva, telefonálok, emailezek, vagy akármi...

- Sietek, nincs kedvem udvariaskodni, carok másokra.

- Túl ronda az illető, hogy megálljak és előttem tipegjen át valami dagadt tehén.

2011. ápr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igazából az a kérdés mi számít szándéknak.

Ha még van 2-3 lépése a zebráig átmegyek előtte, ha már ott áll, akkor át szoktam engedni a gyalogosokat.

Van aki soha, az bunkóság, ha erre lenne gyógyszer boldogabb lenne az egész emberiség. :)

És tényleg vannak olyanok akik ott állnak meg beszélgetni, mert épp ott futottak össze.

2011. ápr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
RÁ kell lépni a zebrára nem kell előtte állni, rögtön meg fognak állni...ha már maguktól nem állnak meg..:S
2011. ápr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, jó lenne rálépni, csak mikor a gyalogos azt látja, hogy 70-80-nal döngetnek el előtte az autók, nem nagyon mer majd lelépni a járdaszegélyről, amit valahogyan meg is értek. Hiszen ha addig nem álltak meg, akkor nem biztos, hogy miután lelépett, meg fognak állni, a szegély biztonságot adó tudatát pedig nem szívesen áldozzák fel másfél tonnányi, bődületes tempóban érkező járművel szemben.

Egyébként pedig a bunkóság a legfőbb indok. Persze mindig, mindegyik autósnak megvan a maga érve. Ahogy az előbb is láttuk annak a 10%-nak az indoklásában: nem látta a zebrát, sietett, dolga volt, nem látta a gyalogost, nem jó helyen van a zebra... Csak van, aki mindent így indokol. És ez az igazi baj: az itthon futó járművek nagy részét önző emberek vezetik, akik nem látnak a lökhárítónál tovább. Ő fontos, ő siet, neki dolga van, a többi ember nem érdekes. Ilyenekkel pedig nem lehet kulturált közlekedést kialakítani.

2011. ápr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Két oka van ennek, az autósok jelentős részében vagy az egyik, vagy a másik, vagy mindkettő megtalálható.

1. bunkóság

2. agyatlanság

Tehát vagy látja, hogy ott állsz, és csak azért sem áll meg, mert ő leszarja, neki a lényeg, hogy menjen, vagy észre sem veszi, hogy ott zebra és gyalogosok vannak, mert ő csak vezet, mint egy droid, és semerre sem néz.

Hasonló történik a busz kiengedésével kapcsolatban is. Ugyanazok a mélyen tisztelt parasztok nem engedik ki a buszt a megállóból, mint akik a gyalogost sem engedik át.

Sajnos ez van, túl sok ember kapott jogosítványt.


"RÁ kell lépni a zebrára nem kell előtte állni, rögtön meg fognak állni...ha már maguktól nem állnak meg..:S"

Sajnos ez igaz, és sokszor be is válik...

Egyszer az Astoriánál nem működtek a lámpák, és a zebránál már álltak egy páran, de az autósok csak jöttek és jöttek, meg nem álltak volna. Pedig ha nem működik a lámpa, akkor az olyan, mintha ott sem lenne, vagyis a gyalogosnak elsőbbsége van. De hát sok az idióta... Erre fogtam magam, és hirtelen leléptem, persze csak úgy, hogy nem voltam "veszélyben", tehát a lábam az úton volt, de nem voltam közvetlenül egy autó előtt sem. Erre persze befostak, és láss csodát, meg is álltak, először az egyik sáv, majd a másik. Ez után simán át tudtunk menni.

2011. ápr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A legnagyobb tahó az, aki a már megállt egyik sáv mellett szépen elhalad. Na, az olyanoktól elvenném fél-egy évre a jogsit + 300000 forint büntetés. Persze csak ha nem okoz balesetet. Ha azt is okoz, akkor letöltendő börtönbüntetést várnék.

Legutóbb egy buszból láttam ezt a "sztorit". Kétszer két sávos úton haladunk (aki ismeri: Erzsébet híd, budai hídfő, I. kerületből érkezve a felső rakpartra, a 86-os busz Rudas gyógyfürdő buszmegállója előtt), és ott egy zebra. A gyalogos már az út felén átjutott, és áll a középső járdaszigeten. Nem látszik, hogy eltökélt szándéka lenne átjönni (valószínűleg a félelem az oka), de a busz megállt neki a külső sávban. Erre egy vadbarom lazán elhúz mellettünk a belső sávban, közvetlenül a gyalogos mellett. Még szerencse, hogy a gyalogos tisztán látta (szerencsétlen kénytelen többször is meggondolni ennyi bunkó között, hogy átmegy-e), különben súlyos problémák is lehettek volna...

2011. ápr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én át szoktam engedni..de vannak kivételek,amikor nem...

Mivel buszt vezetek,és sokan nem tudják,elmondom,hogy a busz nem úgy tud megállni,mint egy személyautó.Nálam álló utasok vannak.Milyen lenne,ha mennék 40-nel,anyuka szalad a zebrához,hogy elérje a túloldalon lévő villamost,takarásból lép a zebrához,én meg satufékkel megállnék?Mindenki felkenődne a szélvédőre.Utasbaleset hegyek,és anyázás,hogy milyen hülye vagyok.Vagy a másik,amit írtak is...2 sávos út.külső sávban megállok a gy.átkelőhely előtt 5 méterrel,az anyuka a gyerekével meg is köszöni,majd nyugodtan átmegy.És a másik sáv????Ott nem kéne szétnézni az anyukának?Mert én megálltam ugyan,de ki garantálja,hogy a belsőben is meg fognak állni?A busz nagy teret takar ki!

Mindenkinek figyelnie kell a másikra!!

2011. ápr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha letolok egy üres babakocsit az autó elé amelyik nem állt meg a zebránál és baleset történik, megbüntetnek? Végül is elsőbbségem van...de a saját testi épségemet nincs kedvem kockáztatni.
2011. máj. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!