Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A te bicikliden megvannak a...

A te bicikliden megvannak a kötelező tartozékok?

Figyelt kérdés

A kerékpár kötelező tartozékai:


- Fehér színű első lámpa

- Piros színű hátsó lámpa

- Egy vagy két, szimmetrikusan elhelyezett, nem háromszög alakú, piros színű fényvisszaverő (prizma)

- Két, egymástól független fék

- Csengő

- Borostyánsárga színű küllőprizma legalább az első keréken

- Fényvisszaverő ruházat (csak lakott területen kívül, ha éjszaka van vagy rosszak látási viszonyok)

- Ha a kerékpáros sisakot visel és utast nem szállít, lakott területen kívül max. 50 km/h sebességgel haladhat (ugyanitt sisak nélkül csak 40 km/h a megengedett maximális sebesség.)


Nem vagyok rá büszke de nekem egyik sincs. Így vettem a biciklit. Sok ismerősöm van akinek nincs lámpája.

Én csak falun használom.


2011. ápr. 16. 19:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Minden meg van, még a kerekenkénti 2-2 borostyán prizma is. :) Bár én nem is falun, hanem Budapesten használom.
2011. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nekem az összes családtagom, és a saját kerékpáromon is minden kötelező tartozék megvan. Illetve a KRESZ szabályokat is gyakran mondom nekik, hogyan közlekedjenek. Én is kisvárosban lakom, 9000fő körül van. A kerékpárom és az autómat is ellenőrzöm időközönként, hogy megvannak-e, illetve működnek-e a berendezések. Mert ugye ez a KRESZ szerint kötelező is, minden elindulás előtt.
2011. ápr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
42%
Aki pedig küzd a törvényekkel, és azt hangoztatja, hogy ő biciklit vett és nem karácsonyfát, illetve nem fogom teleakasztani szarságokkal, annak üzenem, hogy a helyszíni bírságot is tessék akkor ilyen vehemenciával aláírni! Illetve ott hagylak rothadni az út szélén, ha elüt egy autós, mert nem látott. Ha már ti nem tisztelitek annyira a szabályokat, és a közlekedés más résztvevőit, hogy mindenki biztonságát próbáljátok a tőletek elvárható legmegfelelőbb módon biztosítani.
2011. ápr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

ma 14:52

Én vagyok a "karácsonyfás". Ha az erdőbe bejön a rendőr, akkor megérdemli, hogy megbüntessen.

2011. ápr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Oké karácsonyfás, de magánterületen nem kötelező, csak közúton. Ha pedig közúton elkapnak fizetheted a biciklid árának felét, vagy a kötelező tartozékok többszörösét, és emellett izgulhatsz mindig, hogy mikor kapnak el. Ez az én véleményem.
2011. ápr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
56%
Az enyémben rakéta elhárító rendszer és légzsák is van
2011. máj. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Van, minden, csengő is. Bár a csengő a nyeregcsövön, ugyanis a kormányra nem fért.


De ettől amúgy még nem szabályos a kerékpárom, mert a lámpáim az úttesttől 0,90 m-nél távolabb vannak, az egyik fényvisszaverő 0,60 m-nél távolabb, az első lámpám nem a kerékpár felezősíkjában van, ráadásul kettő van belőle, és még csak nem is egyszerre kapcsolhatóak. Biztosan emiatt fognak elütni...

2011. máj. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!