Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kb két hete belefutottam egy...

Kb két hete belefutottam egy trafipaxba, nem sokkal de gyorsabban mentem a táblaáltal engedettnél. Minden nap reszketve nyitom ki a levélszekrényt, mennyi az "átfutási"idő ezekben az esetekben?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 21:21
 1/10 anonim válasza:
2 hét - 1 hónap
2011. ápr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A megengedett+20% alatt nem szoktak büntetni. Tehát pl 50-nél 60 az alsó bünti, 90-nél 108.
2011. ápr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21:35 hülye vagy
2011. ápr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Köszönjük igencsak értelmes és módfelett hasznos hozzászólásodat.


Kérdezz meg egy rendőrt. De elég, ha utánanézel az "objektív felelősség" pontos részleteinek.

2011. ápr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
F*szomat érdekli az objektív felelősség. Helyszíni bírságot már 4 km/h-s túllépéstől ki lehet szabni. Meg egyébként is ha 20% szted akkor az autópályán már 156, holott csak 150. Retardált.
2011. ápr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A retardáltságról eltérő véleményen vagyunk. Szövegértési és gondolkodási feladat következik csak most, csak neked. Az első alkalom ingyenes!

A kérdés: "Kb két hete belefutottam egy trafipaxba, nem sokkal de gyorsabban mentem a táblaáltal engedettnél. Minden nap reszketve nyitom ki a levélszekrényt, mennyi az "átfutási"idő ezekben az esetekben?"

Fel tudod fogni? Levelet vár! Nem állította meg a rendőr. Nincs helyszíni bírság. Innentől mi lép életbe? Na mi? Csak nem az objektív felelősség? Oh. Nocsak. Most nézz szépen a tükörbe, lehet ismételgetni kedvenc szavaidat.


"Meg egyébként is ha 20% szted akkor az autópályán már 156, holott csak 150. "

Ilyen alapon 50-nél meg 65, ami meg 30%. Szövegértés második lecke (priviben küldöm a bankszámlaszámomat, 1000Ft/karakter!):

"A megengedett+20% alatt nem szoktak büntetni."

Szoktak. Érted? Felénk 20%-ra lövik be a traffit (90->108, ami szintén TÖBB mint az objektív felelősség határa, egész pontosan 20%. JÉÉÉ.)

189 000.- Ft lesz. Akciósan 130-ért viheted. Ez 90-nél 166-180.

2011. ápr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó jól összegezte. 1 hónapon belül kiküldik a határozatot. A közigazgatási bírságnak van egy táblázata, ami alapján küldik az összeget. Azonban ha pl 50 a megengedett legnagyobb sebesség, és 51-65 között mérnek be, akkor ha megállítanak közvetlen utána alkalmazhatnak figyelmeztetést, 3-20eFt-ig helyszíni bírságot, vagy feljelentést amennyiben nem ismered el, vitatod az összeget, vagy nem írod alá. A rendőr a helyszínen dönt, hogy melyiket alkalmazza. De ha téged nem állítottak meg, már csak az a kérdés, hogy milyen korlátozásnál mennyivel mentél? Mert mint írtam a megengedett sebesség és a közigazgatási bírság között van egy rés, amit az esetedben túl léphettél, és ezért büntetést nem kapsz. Legközelebb tartsd be a szabályokat, vagy állj meg, és kérdezd meg, hogy bemértek-e, és mennyivel, hogy ne kelljen remegő kézzel postaládát nyitogatnod.
2011. ápr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az "értelmes"válaszokat!
2011. ápr. 20. 17:11
 9/10 A kérdező kommentje:
Az az igaszság nem is tudom mennyi lett volna a szabályos,mert volt egy 40-es tábla utána kb.100 méterre pedig a város tábla.Szerintem olyan 60-65 lehetett amikor már a város táblaután bemértek.A rendőrök a város tábla után mértek kb 50 méterre.Ki van ez találva!De most már tudom a leckét.
2011. ápr. 20. 17:17
 10/10 anonim ***** válasza:
A 40-es tábla és a lakott terület tábla között 40, a lakott terület tábla után 50. Attól, hogy a trafi a tábla után 50m-rel volt, a 40-es helyen simán be tudott mérni, és ha pl végig vett, te meg nem mentél 60 alatt, akkor biztosan túllépted a 40-es tábla hatálya alatt is a megengedett sebességet, mégpedig az objektív felelősség szerinti mérték felett, tehát várható a büntetés. A lézeres trafik 1km fölött is képesek pontosan mérni. A kanyar vagy a bukkanó az egyetlen korlátjuk.
2011. ápr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!