Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bickliseknek lakott területen...

Bickliseknek lakott területen kívűl kötelező a mellény, de mi van akkor ha táska is van rajtam ami eltakarja hátul a mellényt és csak elöl látszik?

Figyelt kérdés
Nappal jó látási viszonyok mellett napsütésben muszáj felvenni? Azért ilyenkor csak nem ütnek el kivétel ha egy vak vezet, na de a lényeg, úgy jó lenne ha csak a táskára rá húznám a mellényt? Vagy fel kell venni még akkor is ha csak elöl látszik?
2011. ápr. 18. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Csak korlátozott látási viszonyok között és lakott területen kívül kötelező a mellényt viselni.
2011. ápr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem érted a kérdést?
2011. ápr. 18. 22:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor kell mellényt húznod ha lakott területen kívül mész, és akkor is csak akkor ha szürkület/sötét/korlátozott látási viszonyok vannak.
2011. ápr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jól megválaszolták, de úgy látszik nálad van a zavar. Ezért szájbarágósan.

1. Ha nappal, jó látási viszonyok között mész lakott területen kívül, akkor teljesen mindegy, hogy van-e a hátadon táska, vagy nincs, NEM KÖTELEZŐ a mellény!

2. Ha nappal mész és rosszak a látási viszonyok, (köd, vihar előtti sötétség) akkor KÖTELEZŐ.

3. Ha éjszaka mész, akkor is KÖTELEZŐ.

4. Az utóbbi két esetben, amennyiben a táska takarja hátul a mellényt, akkor az nem látható, tehát olyan, mintha nem is lenne rajtad. Ilyenkor úgy oldhatod meg, hogy egy mellény a testen, másik ráhúzva a táskára.

Ha nem írtad volna a kérdésed alá "Nappal jó látási viszonyok mellett napsütésben muszáj felvenni?" kiegészítést, akkor van értelme a táskás dilemmának, de így nem.

2011. ápr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lakotton kívül jó látási viszonyokban NEM kötelező. (Mondjuk én inkább felveszem, mert ültem már autóban, és megfigyeltem, hogy néha nappal is nehéz észrevenni egy-egy bringást, ha több más autó is megy előttem. Ha előbb észrevesz az autós, akkor előre készülhet, hogy rendes távval elkerüljön, már a korrekt fajta. És bringásként tapasztaltam, hogy jobban el is kerülnek!)


Csak a táskára tekert mellény nem szabályos rossz látási viszony közt, jó közt meg ugye nem kötelező.

De ha te nappal táskára tekered, az tök jó dolog, de a fenti zárójelben már leírtam... :-))


Szóval tedd így továbbra is, még ha nem is kötelező!

Este viszont magadra kell húzni, és bármilyen hülyeség is hátizsák alá venni, sajnos úgy szabályos. Ha kicsi a zsákod és nagy a mellény, akkor meg a tetejére érdemes.

2011. ápr. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell, ezt énelőttem is megválaszolták, de a hátitáskára is tudsz fényvisszaverő prizmát, vagy szalagot tenni, amivel ugyanúgy jól látható tud lenni (olyan nincsen, hogy a táskára ne tudjál tenni).
2011. ápr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem hiszem el, hogy nem létezik ilyen fényvisszaverős biciklis hátizsák... de te is meg tudod oldani, a lényeg h lássanak!
2011. ápr. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na így már értem köszi a válaszokat!
2011. ápr. 19. 10:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Na még csak annyit:


1/ Tartsa be mindenki a szabályokat, még ha értelmetlenek, akkor is. Mert így nem kell azon aggódni, hogy mikor büntetnek meg.


2/ Ezen felül józanul gondold át, hogy mi szükséges még a nagyobb biztonsághoz.

Inkább legyen a fejed tetején is fényvisszaverő csilivili, még ha nevetséges is. Egy szimpla hátizsákot egyszerűen fel lehet dobni akár egy kukásmellényről levágott fényvisszaverő csíkkal.

Nagy segítség a láthatóság az autósokkal való biztonságos együtt közlekedésben!

2011. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólóval nagyon egyetértek. Csak akarni kell.
2011. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!