Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem közúton megbüntethet a...

Nem közúton megbüntethet a rendőr?

Figyelt kérdés
15 éves srác vagyok. Lehet hogy hülye vagyok, de venni akarok magamnak egy autót, amit persze vezetni is akarok. Persze csak a földeken:) A rendőr megbüntethet? Elvileg nem, mivel nem megyek közúton igaz? Amúgy a kocsi egy Fiat Junior lenne 10000 Ft-ért, nem vmi jó kocsi de tapasztalatszerzésre jó lenne:)
2011. máj. 29. 21:15
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
Amikor tanultam a kreszt, még úgy volt, hogy az mindenhol kötelező jellegű. Szóval itt is jogsi kellene elvileg..
2011. máj. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Erre akkor van egy kimondott szabály is?
2011. máj. 29. 21:24
 3/32 A kérdező kommentje:
Hogy közúton kívül se szabad?
2011. máj. 29. 21:25
 4/32 T5- ***** válasza:

Ha forgalomtól elzárt, vagy magánterület, ott elvileg nem érvényesek a KRESZ szabályai és a rendőr nem tud jogerősen intézkedni.

Földúton függ a rendőrtől is. Velem megtörtént, hogy vagy 9-10 éves lehettem és pont velem szembe jött a rendőr a földúton, én vezettem apám meg mellettem ült. Félreálltam kiszállított, kérte a papírjaim. Hát milyen papírjaim lettek volna, apám odaadta az övéti, mondta a rendőr, hogy cseréljük vissza a helyünket :-). Hát persze megszeppenve hátra ültem.

Rendes volt nem volt semmi, mondjuk ez jó régen volt az még más idő volt. Na de amúgy jó ötlet, gyakorolj, ilyen sehol-senki helyeken. Csak eleinte valakivel menj aki már tud. Meg gyakorolj a kertben, centizgess érezd az autót.

2011. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

1. § A rendelet a Magyar Köztársaság területén levő közutakon és közforgalom elől el nem zárt magánutakon folyó közlekedést szabályozza.

4. § (1) Járművet az vezethet, aki

a) a jármű vezetésére jogszabályban meghatározott, érvényes engedéllyel rendelkezik, és a jármű vezetésétől eltiltva nincs

2011. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Mert olvasgatok a szabályok között, és minden mondat úgy kezdődik, hogy a KÖZÚTON ezt lehet ezt nem...

Na jó nem mintha annyira értenék hozzá, de gondoltam felvetem..:)

2011. máj. 29. 21:29
 7/32 A kérdező kommentje:
Amúgy már vezetgetek, tolatgatok a garászba, néha még az utcára is ki vagyok a kocsinkal engedve. De ha lenne egy saját a földeken az volna az igazi, és akkor több tapasztalatot szerezhetnék, és nem lennék olyan rossz sofőr az utakon mint a friss jogsival rendelkezők.
2011. máj. 29. 21:32
 8/32 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vezess, én is ilyen idősen kezdtem 6 éve, de csak a határba vagy földúton, de jobb ha egy jogsis felnőtt is kísér és mondja hogy mit hogy kell.

Amúgy 10e0-ért autót, még roncsot is megéri 10 ezerért venni (ennyiért még kispolszkit se kapnál), nem 100e akart lenni?

Ha 100e akart lenni akkor inkább valami terepjárószerűséget keress ( Suzuki Samurai és társai) az sokkal de sokkal jobb a földutakra, határba, és ha lesz jogsid akkor azt papírok nélkül is használhatod rendes úton MO területén, ha addig el nem törlik a "zöld" M rendszámot.

2011. máj. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Ilyen fiat junior? Mer akkor átveszem 20000-ért:-)

[link]

2011. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Mármint ha majd nekem is lesz jogsim nem leszek tapasztalatlan...
2011. máj. 29. 21:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!