Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol lehet Budapesten a legbizt...

Evavagyok kérdése:

Hol lehet Budapesten a legbiztonságosabban biciklizni? Nagyon szeretek kerékpározni, de félek az autóktól. A főutakon, a kocsik között egyszerűen halálfélelmem van.

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos Budapesten biztonságosan biciklizni szinte lehetetlen. Van néhány bicikliút, de sokszor azok is hagynak kívánni valót maguk után. Költözz vidékre:)
2011. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok helyen van bicikliút, menj azokon.

Ha hosszú útvonal kell, az 1-es villamos vonalán majdnem végig van bicikliút, ha szép hely kell, budai rakpart, ha még hosszabb, akkor a Váci úton fel tudsz tekerni a Megyeri-hídig, ott át az Omszki-tóig, majd le a Flórián térre.

2011. jún. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Margit-szigeten. Hétköznap nincs zsúfoltság sem.

De a Hajógyári szigetet is érdemes felderítened,csodaszép!

2011. jún. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

pedig érdemes lenne megtanulnod forgalomban is bringázni.

egyik barátnőm is nagyon félt, aztán sokszor elvittem magammal, és megtanult a forgalomban közlekedni, kivédeni a durva helyzeteket, stb.


elmehetsz bringaútra, de külkerületek családi házas részein is érdemes tekerni. néha jön 1-2 autó, de nem 100zal, és legalább egy kicsit szokod.

2011. jún. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt hiszem, a Margit-szigettel fogom kezdeni.
2011. jún. 2. 09:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyébként a bicikliúton olykor több veszély is leselkedik az emberre, mint az úttesten történő közlekes esetén. Az autósok sokkal kevésbé figyelik a járdát, valamint a keresztező utaknál egyszerűen beállnak a bicikliútra, körül sem nézvén. Na most, ha az úton mész, ilyen nem fordulhat elő, hiszen legalább az autók miatt rád is figyelnek valahogy. Tehát a bicikliútra a tanácsom az, hogy keresztező útnál, hiába van elsőbbséged, lassíts le és figyeld az autókat.
2011. jún. 8. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak bátran! Egyre kevesebb a bunkó autós.

Ne menj egészen közel a járdaszegélyhez, mert ez arra csábít, hogy sávon belül próbáljanak megelőzni. És ha kő, ág vagy bármi kerül eléd, nincs helyed. Az én biciklimen régebben volt egy szélesség jelző tárcsa is. Nem tudom a hivatalos nevét, de egy kb 30 centi hosszú műanyag kar fényvisszaverővel a végén, ami a hátsó kerékről lógott oldalra. Ha valóban nekiütközik valaminek természetesen elhajlik, de a mögöttem jövők szerintem mind azt gondolták "úristen, ez nagyon béna lehet, csak nehogy pont elém essen" és szép nagy ívben kerültek.

2011. jún. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A műanyag nem a kerékhez volt rögzítve persze, hanem valahol ott a vázhoz.
2011. jún. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!