Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Másnak is szokott olyan...

Másnak is szokott olyan érzése lenni, hogy neked jön a szembe jövő?

Figyelt kérdés

Nem rég óta van jogsim.

És néha olyan érzésem van, mikor jön valami busz, kamion, teherautó szembe, hogy a kocsi szélét lecsapja. Amikor szemből jön, úgy látszik, hogy nekem jön.

Pedig, amikor elmegy mellettem, akkor látom, hogy a két jármű között van még vagy egy méter hely.

Ez csak érzéki csalódás?


2011. jún. 6. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Vannak olyan emberek akiknek nem való a vezetés. Ez van.
2011. jún. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 T5- ***** válasza:
0%
Sok eszelős dolgot hallottam már, de ilyet még soha. Ne haragudj, minden rossz szándék nélkül kérdem, de hölgy vagy?
2011. jún. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Addig örülj, amíg nem vezetsz kamiont/buszt. Ott a tükrök pár centire mennek el egymástól.

Egyébként majd hozzászoksz.

2011. jún. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez elég furcsa...Általában,vagyis normál helyzetben ez pont fordítva van.És nem "érzéki csalódás",hanem "érzékcsalódás".Amit én értek,(mert a tiédet nem értem)annak oka,hogy szemből közeledő tárgyat két szemmel követsz.A két szemed a feltétele annak,hogy térlátásod legyen.A térlátás által fel tudod mérni a közeledő autó helyzetét(távolságát is).Amikor elég közel kerül hozzád,ahhoz,hogy csak egy szemmel lásd,röviddel utána pedig bekerül a perifériás látómeződbe.Erről illik tudni azt,hogy ebben a látómezőben látsz ugyan,de nem vagy nehezen vagy képes felmérni a távolságot.Ezért érezheted úgy,hogy nagyon közel van.Ez igen,egy érzékcsalódás.Én ezt tudom mondani neked,de,ha félreértettelek és úgy van,ahogy leírtad,szépen kérlek,vezess nagyon óvatosan ezzel együtt menj el orvoshoz is!Ezt nem fikázásnak szántam.Ez tényleg eléggé hajmeresztő...
2011. jún. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Hogyan kaptál orvosi paprít?

Amúgy nem tudom miért éri úgy mindenki, hogy neki jogosítvány kell és vezetnie is kell. Ez nem kötelező dolog, és nem is olyan mint az általános iskolai bizonyítvány. Így is sokan vagyunk az utakon. Ez amit csinálsz, már amikor vezetsz, ez balesetveszélyes. Így nem lett volna szabad papírt szerezned sem. Talán az lenne a legjobb, ha a magad és autós-motoros társaid testi és vagyoni éppségének érdekében, abbahagynád ezt a vezetést, és eltennéd a plasztik kártyát egy dossziéba, vagy a szekrény felső polcára. Próbáld meg elfogadtatni magaddal, hogy ez nem neked való, ez nem szégyen, csak valaki nem látja be és előbb vagy utóbb majd balesetet, súlyos sérülést netán halált okoz. Na az már szégyen.

2011. jún. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
En is ugy ereztem az elejen, hogy hu de kozel jon mindneki, de majd amikor jobban megszokod az autot meg a forgalmat akkor mar nem fog zavarni.
2011. jún. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem szokott lenni, akkor amikor a bal sávot használom pl. előzés céljából. :)
2011. jún. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jaaa,olyankor én is úgy érzem,mintha nekem jönne,de miután visszatértem a sávomba és közel kerülünk egymáshoz,akkor látom ám,hogy még vagy egy méter is van közöttünk.:)
2011. jún. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez friss jogsival nálam is előfordult, főleg mert a kocsi, amin tanultam sokkal kisebb volt mint a mi autónk. Én úgy küzdöttem le az érzést, hogy egyrészt mindig emlékeztettem magam arra, hogy a sávok nyilván elég szélesek ahhoz, hogy minden autó elférjen bennük (még egy busz, teherkocsi is), ill. ha bizonytalan voltam, belenéztem a külső tükrökbe és láttam, hogy nem lógok ki egyik irányban sem.
2011. jún. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen. Koncentrálj rá, hogy nem, nem fog nekem jönni. Már ha a mindenki a megfelelő sávban van. Idővel megszokod.
2011. jún. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!