Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire kell komolyan venni,...

Mennyire kell komolyan venni, hogy szabálysértésnek minősül, ha nincs meg az összes kötelező tartozék a kerékpárhoz?

Figyelt kérdés
Az áprilisi rendőrségi razzia óta komolyabban veszik ezeket? Mindig rajta kell lennie a biciklimen a lámpáknak? A csengő egyáltalán milyen forgalmi helyzetben hasznos, illetve ennek felhelyezése is ugyanúgy kötelező?
2011. jún. 10. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk a bicikliboltban rendőrségi nyilatkozat van kitéve miszerint kötelező: két kerékre prizma,első hátsó lámpa,csengő valamint esti közlekedésre láthatósági mellény... és kiis vannak függesztve a büntetések ,arra már nem emlékszem. Én most szereltem fel a kerómat összesen 3600 ftba fájt ugy hogy mindenből a legjobbat vettem. Mindenféleképpen szereld fel a biciklit mert életet menthet!A csnegő forgalomban mit sem ér, de bicikliúton,szélesebb járdán,sétálóutcán nagyon hazsnos,illetve elengedhetetlen!
2011. jún. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy meg tudok lepődni ezeken a kérdéseken...

Nagyon komolyan kell venni mert a szabály az mindig szabály. Tudom meglepő, de lopni a boltból is nem csak akkor nem szabad, ha ottvan a rendőr a bolt előtt...


A csengő mikor fontos? Mondjuk akkor amikor az autón fontos a duda....

Amikor elédugrik a kerékpárúton (!!!) a gyalogos, és rácsengetsz. Nem a járdán, mert az az ő helyük és ott nem biciklizünk.

Vagy esetleg egy autós elédforul, nem árt néha rácsengetni, hátha észreveszi magát. És igen hallja, mert utánadfordul, stb. Csak a 2-es IQ-val rendelkezők hadakoznak a csengő ellen. És az ilyen 2-es IQ bajnokok azok, akik 1000-rel száguldanak a jártán, és csengője nem lévén a fékkart csattogtatja hátha észreveszed. Az ilyennek lerúgnám a veséjét...


Szerintem ne hadakozza aszabályok ellen. Gondolom van egy jó bringád, erre a szükséges felszerelést megvnni max 3-4 ezer forint. Ha hazsnálod is a kerékpárod, ennyit szerintem emgétr a biztonságod!

Kell hátulra egy vörös prizma és ajánlott előre egy fehér. Kell a küllőre legalább 1 borostyánsárga, de 2 kerék van én ajánlom a 2-t. Eddig tartunk kb 600 ft-nál. Kell hátulra egy vörös lámpa, a leggagyibb 200 ft a teszkóban-féle. Kell előre egy lámpa, ha csak azért kell, hogy ne szóljon a rendőr, akkor 200 az is, ha egy normálisabb, amivel látnak is, az 1000-1500 ft. Kell még egy csengő. 300 ft. Add össze...

Azt pedig nem is feltételezetm, hogy nincs 2 fék a bringán, így ezt nem is számolom fel.


Ennyit szerintem megér a biztonság!

Az együtt kapcsolható lámpákkal nem kell foglalkozni, igaz a szabály előírja ugyan, de ez a modern lámpákkal már nem működik. De a nyakamat ráteszem, hogy ha mindened rendben van, és esetleg a szondát is negatívra fújod a leggenyóbb rendőr sem fog belekötni ebbe!

2011. jún. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia!


Igen kell minden, én is most csináltattam meg úgymond mindent rajta. Kivéve a prizma, mert az egész városban nem lehet kapni... talán a Tescoban megnézem még. Amúgy minden van az enyémen is. Prizma is volt, csak volt egy balesetem vele, és leesett.

Amúgy nem hiszem, hogy bármikor megbüntethetnek érte. Kergessék csak a bűnözőket, az a dolguk, ne a kerékpárosokat csesztessék. De azért én is felszerelem mindennel, mert sosem lehet tudni...

2011. jún. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lámpa az mindenképpen fontos. Ez a prízma egy akkor baromság S Volt nekem is fennt úgy hoztam ki a boltból 10 éve. Tartott pár hónapig amikor is felborult mert rosszul támasztottam ki.
2011. jún. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!