Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy egyenrangú kereszteződé...

Ha egy egyenrangú kereszteződésben "előre vagy jobbra a kötelező haladási irány" tábla van kitéve, attól még jöhetnek nekem jobbról?

Figyelt kérdés
Mivel ilyenkor simán kirakhatnának egy balra kanyarodni tilos táblát is, nem értem azt se mitől függ, hogy melyiket rakják ki .
2011. jún. 13. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
miért ne jöhetnének? de kretén vagy -.-
2011. jún. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Természetesen jöhetnek,mivel azért, mert kötelező a haladási irány, az nem jelenti azt, hogy egyirányú utcába fordulsz be,ergó jöhetnek onnan is.
2011. jún. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kretén, csak elgondolkoztam azon, hogy van -e különbség aközött, hogy balra kanyarodni tilos tábla van kitéve, vagy kötelező haladási irányt jelölnek meg egyenesen és jobbra. Hisz a kettő ugyanazt jelenti.
2011. jún. 13. 17:58
 4/5 anonim ***** válasza:

A kiegészítésedre balra bekanyarodni tilos: Balra nem fordulhatsz be pl. mert forgalomtechnikailag veszélyes lehet nem csak rád nézve. Ugyanakkor az utca lehet kétirányú. De viszont vélhetően más tábla nincs, mehetsz egyenesen illetve jobbra.

A kötelező haladási iránynál pedig csak arra haladhatsz amerre jelzik. Abból az irányból is jöhetnek veled "szembe". Mivel az nincs jelezve, hogy egyirányú ezzel a táblával.

Remélem sikerült jól összefoglalni.

2011. jún. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
mértnejöhetne:D
2011. jún. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!