Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha viccből megindulok lámpánál...

Ha viccből megindulok lámpánál, és miattam valaki balesetezik mi lesz?

Figyelt kérdés

Ismerősöm csinálta, mikor vele mentem, hogy megállt 1 kocsihosszal hátrébb a lámpától, és mellette állt valami sportautó, és akkor gondolta, hogy biztos gyorsan fog elindulni, és hirtelen megindult ismerősöm a kocsival, de megállt a vonal előtt a sportkocsis meg nem nézte a lámpát, és elindult tök gyorsan, és piroson ment végig. Mázli, hogy keresztbe abban a másodpercben nem volt forgalom.Ű

Ha ilyet csinálnék, és miatt ment át valaki a piroson, engem lecsuknak?


2011. júl. 18. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert nem a többi jármű mozgása alapján kell menni, vagy megállni, hanem a lámpa alapján. Gyalogosként sem birkaként kell közlekedni, sokszor látom, hogy elindul egy-két ember a piroson, aztán egy csomó követi őket.
2011. júl. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
ha direkt szórakozol, max a sértett jól elagyabugyál
2011. júl. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A közlekedésben nem ajánlott "viccelni"! Emberéletbe is kerülhet!
2011. júl. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az ilyenek miatt is van annyi baleset, mert viccet csinálnak belőle.
2011. júl. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nem simered be hogy ez direkt volt és móka akkor nem lesz semmi.

Ha beismered hogy ez szerinted egy jó tréfa volt és szándékos elképzelhető hogy belefér a közúti veszélyeztetés büncselekmény fogalmába, de lehet csak szabálysértés, mert csak a zavarás fogalmába fér bele.

De tőled függetlenül a másik autóst aki emiatt áthajt a piroson büntetik. Itt már csak az a kérdés téged büntetnek e (ha beismered akkor biztosan) és hogy milyen megitélés alá kerül az ügy, ez persze attól is függ hogy mi történt, sérült e valaki, súlyosan, könnyebben, esetleg halált okozó baleset történt, stb.

2011. júl. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=rK2GfRmWEnA


XD most ez jutott eszembe:D

2011. júl. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Aki olyan barom hogy nem a lampat nezi az meg is erdemli ha emiatt elutik. Jogsit meg nem adnek a kezebe.
2011. júl. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt megcsinálták már velem is.Kollégám viccelt meg ezzel.Ő a rutinos.öreg róka én meg fiatal vagyok.Pont rá néztem,mert hülyültünk valamit,mutogattunk egymásnak,az meg hirtelen előre nézett és megindult.Én meg pánikszerűen elindultam,nehogy feltartsam a mögöttem lévőket,mert én hülyéskedtem.De "óvatos" volt,mert éppenhogy meggurította az autót és meg is állt,amit én láttam.Leesett,hogy valami nincs rendben,ránéztem a lámpára és piros volt.Veszélyes dolgog ez.Takarózhatunk azzal,hogy neki nem kellett volna elindulni,deee,azért mégiscsak emberek vagyunk.És,ha csinálunk egy ilyet,baleset lesz belőle és nem vállalunk érte felelősséget,akkor joggal tekintjük magunkat egy undorító,mocskos,gyáva féregnek...
2011. júl. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezt azért gondoljuk végi:


A fenti példában a sofőr a lámpa előtt felfestett vonal előtti kb egy autóhossznyi utat hirtelen nagyobb sebességgel teszi meg, de a vonal előtt megáll.


Nem tudom ezzel milyen KÖZLEKEDÉSI szabályt sért meg... Ha a mellette lévő sávban haladó megtévesztésére teszi ezt, és az megeszi (mert a szomszédot, és nem a közúti jelzéseket <lámpa, tábla, vonal> figyeli) az a saját hibája, és az ebből adódó további bonyodalom (pl baleset)is.


Természetesen MORÁLISAN én is elítélem, az ilyen viselkedést (én is a szájába lépnék az ilyen mókamikinek), de kíváncsian várom, hogy ki tud konkrét jogszabályt belinkelni, amit ez a magatartás sért.


Mielőtt valaki megint belém kötne, hogy csak okoskodom, elmondanám, hogy én is csak okolni szeretnék egy nálam esetleg tájékozottabb ember érveiből.

2011. júl. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Félig meddig a kérdéshez kapcsolódik, de az is pórul járhat, aki megvicceli a másikat, mivel, ha a mögötte lévő autós nem a lámpát nézi, hanem az ő autóját és elindul, a mögötte lévő is elindul az elöl lévő hirtelen fékez, a másik pedig hátulról nekimegy. Ilyen szituációban nem tudom kit hoznának ki hibásnak, de ezen is el kéne gondolkozni.


Morálisan az ilyen viccelőket Én is elítélem, mert mi van akkor, ha ebből a viccből a másik egy halálos balesetet produkál.

2011. júl. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!