Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire vehető komolyan, ha...

Mennyire vehető komolyan, ha egy üres borítékot találtam a szélvédőn, hátoldalán ezzel? --> Fotózva! Rendszám alapján feljelentve!

Figyelt kérdés
Egy ingyenes parkolóban álltam meg, de az összes hely foglalt volt. Viszont a két oldali parkolóhelyek közt rá merőlegesen már álltak autók, így én is oda álltam. Kb 4 óra múlva értem vissza... Nem tűnik hivatalosnak. Várjak csekkre, vagy csak valaki szórakozik velem?
2011. júl. 25. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
jó nagy hülye vagy, ha úgy álltál be, hogy valaki nem tudott kiállni tőled. Tök mindegy, hogy mások is ezt csinálták.
2011. júl. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem valami magánakció lehet.
2011. júl. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem valaki csak szívatott. Tanulság?:D Máskor ne csinálj ilyet...:D
2011. júl. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
arra direkt figyeltem, hogy mindenki ki tudjon állni!
2011. júl. 25. 16:24
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

A másikra való ráállást is lehet kultúrált módon csinálni: szépen kiteszed a telószámod az ablak mögé. Néha én is így állok meg, de ha tudod hogy max. 5-10 percen belül ott tudsz lenni az autónál ha hívnak, akkor nincsen gond. Látják hogy odaálltál, hívnak, és már engeded is ki őket.


Sajnos Mo-n a kultúra nem tart ott, hogy ezt sokan alkalmazzák...



Amúgy simán lehet hogy feljelentett, ugyanis ez szabálysértés (a KRESZ tiltja hogy úgy állj meg, hogy a másik nem tud elindulni a saját, szabályszerűen parkoló autójával). Remélem tanulsz belőle, és ha legközelebb ilyet csinálsz, legalább annyi betyár becsület lesz benned, hogy ott hagyod a számod...

2011. júl. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

20:23

ez ugyanakkora irdatlan bunkóság, hiába teszed ki a számodat. 5-10 perc? ha sürgős dolga van valakinek, máris elbasztad a napját, és egyébként miért is legyen kénytelen miattad várni 5-10 percet? én a zsernyákokat hívnám előbb, nem téged.

És még ezt tartod kultúráltságnak, az eszem megáll -.-"

2011. júl. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Vannak olyan parkolóhelyek, (most nem sorolom) ahol ez így megy, és ezzel mindenki tisztában van. Aki ott megáll, az azzal számol, hogy az induláskor esetleg beletelik pár percbe amíg kiszabadul. Ha nagyon sietős dolga van, akkor pedig direkt úgy áll meg, hogy mögötte másik autó ne férjen el.


A gond viszont az, hogy sokan félnek attól, hogy a másik úgy áll rá, hogy nem hagyja kint a számát, és abszolút nem tud elindulni. Ilyenkor egy parkolóhellyel kevesebb, mert még ha az egész napja szabad, akkor is direkt úgy áll meg, hogy ne tudjanak ráállni. Ez érthető, de ha belegondolok hogy más bunkósága miatt mínusz egy hely, máris nem mindegy...



Ezek olyan helyeken vannak ahol mindenhol fizetős a parkolás, kivéve azt a 10-20 ingyenes helyet. Szóval nagyon nem mindegy, hogy mondjuk 13 autó tud ingyen parkolni, vagy 20.

2011. júl. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amíg mindenki betartja az íratlan és hallgatólagos szabályokat (teloszám kint) addig nincsen gond. Csak tartaná be mindenki!
2011. júl. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

07:11

el tudom képzelni, hogy vannak helyek, ahol hallgatólagosan van ilyen "magánszabály" néhány autós között, de nem tudhat róla mindenki, aki ott parkol. Inkább a kresz szerint kéne eljárni.

A házunkkal szemben van egy iskola. Rengetegszer látom regelente, hogy keresztben állnak meg a szülők, bekísérik a gyereküket, azt gondolják, hogy az a pár perc nem számít, de a dolgozni indulók közben nem tudnak kiállni a parkolóból.

2011. júl. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha én lefotózok valakit aki szabálytalanul parkol és feljelentem, egyrészt egy patkány vagyok, másrészt meg nem hinném, hogy emiatt eljárást indítana a rendőrség.
2011. júl. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!