Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi van akkor ha megbírságolnak...

Mi van akkor ha megbírságolnak 300. 000 Ft-ra de nem tudok fizetni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 12:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Felszólítás-felszólítás-adósságbehajtó-felszólítás-felszólítás-végrehajtás. Persze, a kamatok szépen rakódnak.
2011. aug. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
hát, akkor szarban vagy, barátom! :/ :D
2011. aug. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Feljelentenek. Persze attól függ, mi volt a bűnöd, kérhetsz méltányosságból részletfizetést, de erről a bíróságon vagy a rendőrségen, esetleg az önkormányzatnál tájékoztatnak majd, attól függően, hova tartozik az ügyed.
2011. aug. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Legközelebb nem fogsz száguldozni... Amúgy szerinted mennyire érdeklik őket, hogy kitudod-e fizetni vagy sem? Vagy kapsz részletfizetést vagy nem.

Drága tanulópénz volt.

2011. aug. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj de ha valamiért 300.000 forintos bírság jár az nem hiszem hogy apró-cseprő kis kihágás lenne, nem tudom mit csináltál de az a gyanúm hogy megérdemelted. Amúgy 8-10 hónapig felszólítás meg egyéb, addig kitalálhatod hogy hogyan fogod befizetni a bírságot, ha nem tudsz semmit tenni akkro utána végrahajtás: fizetsz kamatostul vagy börtön, kb. 500-1000ft/nap szinten.
2011. aug. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Részletet nem kérhet,mert akkor (idézem a rendőrséget):

"nem volna elég visszatartó ereje" a büntetésnek...

2011. aug. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha gyorshajtásért kaptad, kitilthatják a forgalomból a verdát, és addig nem tudod visszahelyeztetni, amíg nem perkáltál...
2011. aug. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Remélem jól tudom, hogy a rendőrségnek nem lehet fizetni részletekben, de ha nem fizeted be átadják a lakhely szerint polgármesteri hivatal adócsoportjának behajtásra. Ők már adhatnak részletfizetési kedvezményt. Hivatkozni kello mindenféle szociális problémákra.
2011. aug. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Az előző válaszok nem nagyon fedik a valóságot. Részletfizetést igenis kérhetsz. Ha meg közigazgatási eljárásról van szó akkor meg 100%-ban biztos vagyok benne, hogy kérhetsz részletet, vagy akár halasztást is. A rendőrségnek az a lényeg, hogy kifizesd, mert nekik ebből csak pénzük lesz.

6 havi részletet fogsz kapni, vagy 6 havi halasztást. Vagy-vagy, a kettő egyszerre nem megy.

Ha meg nem fizeted akkor az APEH fogja levonni tőled mint adót.

A legvégső esetben pedig kivonják a kocsidat a forgalomból.

2011. aug. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én egy 30.000-es gyorshajtási csekkre kértem részletfizetést, de le se szartak. Gyakorlatilag finoman megírták, hogy ha havi 180-at keresek, van kocsi, saját ház, telkek, akkor nem tudják elfogadni a szociális problémákat. Az, hogy a hiteleket fizetni kell, albérletben lakok, havi 30-40 elmegy az utazásra mert csak az ország másik végébe kaptam melót, meg hogy elég sok szar terhe van a háznak/telkeknek, a rezsin túl pl. vagyonadó meg minden, az őket nem érdekli. Vehettem fel újabb hitelt hogy befizessem ezt a 30-at. Ja, a legszebb az egészben az, hogy összetörtem a kocsit (nem volt pénz új gumira, és 40-nél elúszott a vizes aszfalton, a fa meg erősebb volt), és másnap hozta meg a postás a csekket. De a rendőrt a kocsi összetörése érdekelte, hisz mutassak neki kivonási papírt vagy valami. Azt meg azóta is intézem, mert a nyavalyás törvények miatt 2 hónap utánajárkálással találtam egy céget, ahol ki tudom vonatni a kocsit. :(


Szóval elég rosszak a tapasztalataim ilyen téren, szar a helyzet, de le se szarják, nem kaptam se halasztást, se részletfizetést, semmit, vehettem fel újabb hitelt. Mert már lassan mindenre az a megoldás: halmozd a hiteleket vagy dögölj meg.

2011. aug. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!