Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mik kellenek mindenképp egy...

Mik kellenek mindenképp egy biciklire, hogy az embert ne büntesse meg egy rendőr?

Figyelt kérdés

Engem ma büntetett meg a rendőr, kértem mondja el mit kell vennem a biciklire. A válasza ennyi volt: járj utána!

Én ugy tudtam eddig, hogy a rendörök nem is tegezhetnének le...de, hogy ennyire bunkók is legyenek egyesek...:S

Tehát megköszönném a pontos válaszokat:)


2011. aug. 16. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Előre és hátra lámpa (előre fehér, hátra piros fényt adó), mindkét kerékre (egymástól függetlenül működtethető) fékberendezés, küllőkre sárga prizma, csengő.


Éjszaka és korlátozott látási viszonyok között lakott területen kívül --> kötelező a láthatósági


Ha a sebesség a 40 km/h-t meghaladja --> kötelező a sisak

2011. aug. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Annyi lenne még a kérdés, hogy ha pl letörik a pedálom abba bele köthet-e?

Vagy ha a gumik elégé repedezettek és kopottak?

Prizma a kerekekre mennyi kell? kerekenként 1 v 2?

2011. aug. 16. 11:09
 3/10 anonim ***** válasza:
A sebesség - bukósisakhoz annyi pontosítás, hogy lakott területen max. 40 km/h- val lehet menni. Ekkor nem kötelező (persze ajánlott!) a bukósisak. Ha sisakot viselsz és utast nem szállítasz, LAKOTT TERÜLETEN KÍVÜL max. 50 km/h sebességgel haladhatsz (ugyanitt sisak nélkül csak 40 km/h a megengedett maximális sebesség.)
2011. aug. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha van kerekenként 1-1, már baj nem lehet (az oldalról való láthatóság miatt szükséges).


A gumi necces dolog, ne legyen nagyon kopott, repedezett (persze nem kell zsír újnak lenni, de azért...)!


A pedálba én nem kötnék bele ha igazoltatnálak, de a biztonságos közlekedés szempontjából... nem szerencsés. ;)

2011. aug. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért a saját biztonságod legyen a lényeg, ne a rendőri hozzáállás (itt a műszaki hiányosságokra gondolok)!
2011. aug. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon szemét rendőrök,de vannak nagyon jófejek is!

Én már mindkettőből kifogtam nem egyet nem kettőt:)


És miért büntettek meg?

-Nem volt lámpád?(Akkor még érthető talán a büntetés)

-Kopott gumid volt?(Szerintem ez hülyeség lenne mert nem 50-el mész és nem a forgalomba kell megállnod ha esetleg beáll a sor,hogy megtudsz e állni avagy sem)

-Prizma az szerintem másodlagos ha van lámpád akkor nem kérik a prizmát..


Anno minket is megbüntettek azért mert nem volt lámpánk vidéken estefelé olyan helyen ahol kocsi nem jár 5 ezerre.


Téged mennyire büntettek meg??

2011. aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt a tuti:


[link]

2011. aug. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem a rendőr azt mondta, hogy a prizmák a kerekeken...

nincs 1 prizma sem, továbbá a csengő...mivel a bicajomon van ilyen indexféleség hátul és ahhoz van elől a kormányon egy kis dobozka abba van "duda" is...d azt mondta az nem csengő...továbbá nem volt nálam személyi igazolvány...összesen 11.000ft-ot kért el...

2011. aug. 16. 16:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Kért el, vagy annyiról adott csekket?

12eFt-ból 2 teljes felszerelést megveszel a kerékpárodra.

Érdemesebb lett volna előtte megnézni a kötelező tartozékokat.

2011. aug. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"-Kopott gumid volt?(Szerintem ez hülyeség lenne mert nem 50-el mész és nem a forgalomba kell megállnod ha esetleg beáll a sor,hogy megtudsz e állni avagy sem)"


De ha a kopott gumi miatt elcsúszol (netán defektet kapsz), és keresztbe fekszel egy 1.5 tonnás kocsi előtt? Láttam már ilyet...


"-Prizma az szerintem másodlagos ha van lámpád akkor nem kérik a prizmát.."


A lámpa előre és hátra világít. A prizma azért kell, hogy oldalról is látható legyél.

2011. aug. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!