Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hány éves kortól kell az...

Seila kérdése:

Hány éves kortól kell az autóba gyerekülés?

Figyelt kérdés
Pontosabban az a kérdésem hogy a kéthetes pici babát, hogyan kell biztonságosan szállítani az autóban?
2011. aug. 19. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
"0+"-os hordozóban...
2011. aug. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Neki még a legkisebb fajta ülés való, még jobb, ha van benne ujszülött szűkítő és derkétámasz.

Amúgy születéstől kezdve kell a gyerekülés, csak persze különböző félék vannak különböző életkorra.

2011. aug. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hordozóban vagy olyan gyerekülésben, ami 0 hótól használható

illetve biztonsági tanúsítvánnyal rendelkező mózeskosárban

2011. aug. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Így gondoltam én is ahogyan válaszoltatok, csak nem voltam benne biztos.:)

Köszi a válaszokat.:)

2011. aug. 19. 17:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Leírom, hogy a KRESZ hogyan írja elő:

0-3 éves korig biztonsági gyermekülés.

Anyósülésen is utazhat háttal, amennyiben kivan kapcsolva a légzsák.

3 éves kor felett:

a, 135cm-ig a hátsó ülésen ülésmagasítóval.

b, 150cm-ig az első ülésen ülésmagasítóval.

A cm határok felett utazhat csak biztonsági övvel.

A rendőr a közúton nem fogja ilyen szigorúan venni, nem méricsgél. A legfőbb szempont a gyermek védelme. Ezért, ha látja, hogy az öv a gyerek nyakán megy keresztül, akkor meg lesz bírságolva a sofőr, vagy a legrosszabb, ha nincs bekötve.

(Én mindig azt mondom, ha ilyet látok közúti ellenőrzésnél, hogy legszívesebben nem is büntetném meg, hanem autó balesetes gyermekek képét nézegettetnék vele 1 órán keresztül. Nem egyszerű feldolgozni sem a rendőrnek, sem a szülőnek.

2011. aug. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

tegnap 20:32


Köszi hogy részletesen elmondtad.:)

2011. aug. 20. 00:17
 7/7 anonim ***** válasza:

"Én mindig azt mondom, ha ilyet látok közúti ellenőrzésnél, hogy legszívesebben nem is büntetném meg, hanem autó balesetes gyermekek képét nézegettetnék vele 1 órán keresztül. Nem egyszerű feldolgozni sem a rendőrnek, sem a szülőnek."

Szerintem teljesen igazad van, épp ezért nem is értem, miért a büntetésre mennek rá.

2011. aug. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!