Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mindig akkor fulladok le az...

Mindig akkor fulladok le az autóval, amikor valaki "elenged". Miért?

Figyelt kérdés

Szóval 2 hónapja van jogsim, jó még nem vagyok egy rutinos vezető, de nem megy rosszul a vezetés szerintem. És nem vezetek mindennap, csak heti 2-3szor.

Nem értem azt a dolgot, hogy: Balra kell befordulnom, és el kell engedni a szembejövőket. Van amikor már régóta ott állok, simán elment már 20 kocsi. Mögöttem persze megint van vagy 9-10 mert nem tudnak kikerülni.

Én türelmes vagyok, nem akarok se meghalni, se összetörni a kocsit, vagy más kocsiját. És akkor valaki végre villogtat, hogy elenged, én persze örülők, hogy "na végre, egy rendes", és akkor engedem fel a kuplungot... és lefulladok xD De, persze ilyenkor ég a fejem :D

Mi ennek az oka? Talán mégse lennék elég türelmes?

Ez nagyon cikis?


2011. aug. 20. 09:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Ne aggódj , az elején mindenki így van ezzel,majd belejössz.
2011. aug. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
29%
hát elég béna vagy. ennyi. majd leszel jobb, vagy nem.
2011. aug. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az írásodból az jött le, hogy nagyon izgulsz (talán félsz). Emiatt kapkodsz olyan helyzetbe mikor már agyilag készen vagy (pl. pont itt h áll a sor mert nem mersz "kivágni" valamelyik kocsi elé). Gyakorolj többet gyér forgalmú utakon, majd ha már érzed a kocsid mire képes akkor nem lesznek ilyen problémák.
2011. aug. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ismerős a probléma. A magam részéről ezt úgy oldottam meg, hogy először több gázt adtam és csak utána kezdtem szép lassan felengedni a kuplungot. Így aztán nem is "lőttem ki", meg nem is fulladtam le. Nyugi, sikerülni fog, gyakorlat kérdése az egész!
2011. aug. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Gyakorolj egy nagy áruház parkolójába ha nincs tele.

A kuplung felengedésekor gázra is kéne lépni, mert különben lefullad.

2011. aug. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azzal akarod megköszönni a gesztust, hogy gyorsan akarsz elindulni, és mivel még nem alakult ki nálad a pedálkezelési automatizmus, ez az igyekezet lefulladáshoz vezet. Azt szoktam mondani a tanulóimnak (mert ez a lefulladás elég gyakori) hogy "a gyors elindulás, az lassú elindulás." Ha kapsz egy ilyen nem várt lehetőséget (elengednek) akkor inkább 1-2 másodperccel lassabban indulj el, koncentrálj a pedálösszhangra. Ezért a "késésért" még nem fognak anyázni, nálad meg ritkábban fog előfordulni ez a malőr.
2011. aug. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

De tunder vagy!!!


Van kinnt T betud? Szerintem a normalis emberek segitik a T-seket. Es meg mindig tobb normalis rohangal az uton, mint bunko.

Es tessek elmenni egyedul az Auchan parkoloba es napi X-szor "GYORSAN" elindulni. Addig amig nem lesz berogzult.

2011. aug. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
attól félsz hogy mit szólnak a téged körbevevő autósok az elindulásodról ... nem kell vele foglalkozni sehogy nem foglalkoznak vele :) én úgy voltam az elején hogy biztos ami biztos alapon megvárom míg elmennek a kocsik és ha tudok kimegyek. most meg már rá 3 évre lassan , úgy csinálom ha látom hogy kiférek és eléggé fel tudok gyorsulni utazósebességre akkor bevágok elé és kész :) (ezt nem úgy kell érteni hogy ár méterre jön :D hanem még biztonságosan be férek :) .ne aggódj menni fog az én is paráztam az elején
2011. aug. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

még nem érzed az autót, szépen csúsztasd rá a kuplungot, gázzal meg ne finomkodj!!!

:D

2011. aug. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért van mert kapkodsz.

Inkább adj több gázt ha már gyorsan engeded fel a kuplungot.

Eleinte én is lefulladtam, már lassan 2 éve lesz hogy megkaptam a jogsim.

2011. aug. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!