Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyerekülést/magasítót hány...

Gyerekülést/magasítót hány éves korig illetve hány kg-ig kell használni autóban?

Figyelt kérdés
Gyerekem 10 éves 42 kg és 158 cm, akkor neki már elvileg nem is kell semmi?
2011. aug. 24. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekülés 3 éves korig kell.

3 éves kor felett a hátsó ülésen 135cm-ig, az első ülésen 150cm-ig kell ülésagasító.

Ez a szabályzat, amely nagyon sarkalatos.

Azt, hogy kell-e magasító, vagy nem onnan veszed észre, hogy ha a biztonsági öv a gyereked nyakán megy át, akkor kell. Hiszen baleset esetén a nyakát fogja eltörni, vagy megfojtja. Úgy kell beállítani, hogy a biztonsági öv a kulcs csontnál, illetve a csípő vonalában fusson keresztül.

[link]

2011. aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne a rendőr miatt törekedj a szabály betartására, hanem a gyermeke épsége legyen a fő cél, és persze a saját, illetve a többi veled utazó személyé.

Ha betartod, és tartatod a szabályokat, akkor nyugodtabb leszel, mivel biztonságot adsz, és mellékes, hogy még a rendőr sem tud megbüntetni.

Én is ehhez a szervhez tartozom, és igen is megkövetelem magamon, és a családtagjaimon is a szabályok betartását. Addig nem indulok el, míg az övet be nem kötik, mert én nem fogok senkinek sem magyarázkodni, hogy miért repült ki az autóból. A családtagoknak is felszereltettem a kerékpárjaikat a kötelező tartozékokkal. 2-3eFt-ból megvolt kerékpáronként.

Az élet, és a testi épség mindennél több pénzt megér!

2011. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14:50 van gyermeked ? mert még nem jöttem rá,hogy a magasítóban mi a biztonságos? gyerek üléssel is vannak gondok ,tudnék róla mesélni. de szerintem minden gyermekes szülő tudja ,hogy mire gondolok!
2011. aug. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyébként nem a rendőr miatt törekszem a szabályok betartására, Soha nem indulunk az autóval anélkül hogy az öv ne lenne bekapcsolva!

Épp a gyerekem biztonsága miatt kérdezem, mert 1. ülésmagasítója van, de az nem hiszem hogy túl biztonságos lenne, mivel nincs is rögzítve. 2. nálam kb. 10 cm-vel alacsonyabb és tanácstalan vagyok hogy való-e még neki a magasító vagy már anélkül is ülhet-e az autóban.

2011. aug. 24. 19:48
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem is van 10 éves gyerkőcöm de már nem foglalkozom a gyereküléssel a másik 3nál még igen 8-6-4 évesek!
2011. aug. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
150 cm felett nem kell semmilyen segédeszköz, elég a bizt. öv.
2011. aug. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!