Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Zebránál megálló autót megelőzni?

Zebránál megálló autót megelőzni?

Figyelt kérdés
Egyre többször tapasztalom gyalogosként és autóban ülve is, hogy a zebránál megálló, gyalogost átengedni kívánó autóst a mögötte lévő egy lendülettel megelőzi. Ezt minap egy forgalmas (gyalogos és autós szempontból is), lámpás zebránál is tapasztaltam. Itt egyébként a gyalogosok zöldjén rendszeresen átmegy még 2-3 autó, sokszor a Bkv buszai is. Komolyan tartok tőle, hogy egyszer a szemem láttára gázol el valakit egy ilyen sietős autós. Ennyire számít az a néhány perc, amivel hamarabb hazaérnek?
2009. ápr. 21. 13:50
 1/7 anonim válasza:
100%

Benne van a Kresz-ben, hogy zebránál megálló autót nem szabad megelőzni - pont azért, hogy ne üsse el az autó elé lépő gyalogost.

Az a néhény perc csak addig számít a szabálytalankodónak, amíg nem találja magát a vádlottak padján.

2009. ápr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok paraszt van az utakon!
2009. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Osztom a véleményeteket!
2009. ápr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Velem is történt ilyen! Megálltam a zebránál hogy átengedjek 2 gyereket akik iskolába mentek, erre elhúz mellettem egy bunkó paraszt! Ha tehettem volna kirángatom a barmot és jól megcibálom. Szemét emberek vannak. A gyalogos meghal, a sofőr 9 hónap után szabadlábon. Milyen igazság ez? Ahogyan a férjem mondogatja mostanában, a törvény és az igazság nem ugyanaz. ili
2009. ápr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, ha tehetném én is jól megagyalnám az ilyeneket! Csak akkor kapnak észbe, ha megvan a baj,de ha az valakinek az életébe került,hát köszönjük!
2009. ápr. 23. 12:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Rakd ki balra az indexet akkor nem fog kielőzni (talán). Trolisok (már amelyik megáll zebránál és a többség pont ezért nem áll meg hogy ne előzzék ki őt és ne kaszálják el a gyalogost aki átmegy elötte) így csinálják.
2009. ápr. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez nem rossz ötlet. A férjem a sofőr és elég udvarias, főleg ha kismamáról van szó, de nem szeretnénk ha a jó szándéka és a másik balf***sága miatt előttünk gázolnának el valakit...
2009. ápr. 30. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!