Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért úgy vannak az utakon a...

Miért úgy vannak az utakon a csatornafedelek, hogy ne lehessen kikerülni?

Figyelt kérdés

Nem tudom máshol hogy van, de ahol én járni szoktam (Budapest külső része), ott minden úton úgy vannak téve a csatornafedelek, hogy nem lehet kikerülni, mindre rá kell menni. Ha jobbra próbálnék kerülni, akkor lemegyek az útról, ha meg balról, akkor a másik sávban vagyok.

Nem értem, hogy miért nem lehetett ezeket csak fél méterrel arrébb tenni valamelyik irányba?!

Így olyan, mintha kátyúkban közlekednék minden nap.


Ti nem vettétek ezt észre? Vagy nem zavar? Tudja valaki miért így van?


2011. szept. 28. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért vannak így mert valami alpári mekkmester tervezte őket. Én nem vagyok pesti de mikor arra járok engem is rettenetesen zavar. és ráadásul véletlen sincs szintbe 1 se! És mikor megyek a belvárosba és egy szót nem tudok kimondani egybe mert hukk hukk hátán a csatornafedelek miatt kicsit ideges vagyok. Nem tudom ti pestiek hogy viselitek ezt. Pedig nem kéne a csatornákat se arrébb tenni rengeteg alternatíva van a csatornafedelek nyomtáv közé alakításától a szintállítási lehetőségekig bezárólag. De ezeket nem alkalmazzák.
2011. szept. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Ha jobbra próbálnék kerülni, akkor lemegyek az útról, ha meg balról, akkor a másik sávban vagyok. "


Szerintem meg tanulj meg vezetni. Két kocsi is majdnem elfér egy sávban akkor nehogy már egy kocsi meg egy fél méteres csatornafedél ne férjen el...

2011. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért, mert anno valaki kitalálta, hogy mi ne építsünk akkora csatornát, mint egy két nyugati nagyvárosban volt szokás, aminek a falán el lehet vezetni a vízcsövektől, az elektromos vezetékeken át a gázig mindent, és elég lenne a padka melletti esőlevezető. Nem, nekünk minden közműbiszbszt külön árokban kell elvezetni az út közepe alatt, és minden gebasznál fel kell túrni az utat.... Mert ez Magyarisztán, én így szeretlek.


( lehet építéskor jóval drágább, de sztem 100 és alatt behozza az árét.. )

2011. szept. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert hozzá nem értő diletánsok tervezik ezeket .Eleve miért kell az útra csatornafedél? Rengeteg helyen van a járda és az úttest között hely ahol senkit nem zavarna ,akkor sem ha karbantartás miatt fel kell emelni ,de neeem, jobb a kocsiúton,legalább egy sávot le is lehet zárni ha fel kell emelni.Még a járdán is sokkal jobb helye lenne.Szintbe hozni is lehetne csak ugye a kispórolt minőségi anyag és a 10.alvállalkozó aki feketemelóssal dolgoztat az ennyire képes.
2011. szept. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!