Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyetemista vagyok, kresz...

Egyetemista vagyok, kresz vizsgám jó régen volt. Nemrég elkezdtem biciklivel járni az egyetemre. Egyirányú utcával mehetek-e szembe biciklivel?

Figyelt kérdés
Mert van egy elég nyugodt mellékutca a nagy forgalmú főút mellet (ahol aztán sokkal nagyobb eséllyel lök fel egy autó hátulról mondjuk 40 km/h-ás sebességkülönbséggel), így nyilván sokkal biztonságosabb egy kisebb utcában mennem, plusz nem idegesítem az autósokat, mert tudom milyen idegesítő tud lenni 1-1 kerékpár.
2011. szept. 29. 21:31
 1/8 anonim válasza:
100%
Ha külön ki van táblázva, hogy behajthatsz akkor mehetsz.
2011. szept. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
nem, csak ha azt tábla külön megengedi. Amúgy szard le, csak légy óvatos ;)
2011. szept. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem , de én szoktam... Járdán.. :) mindenki örömére.
2011. szept. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
teaman..gratulálok....
2011. szept. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%

Én is járdán bringázok :) Mert úgy vagyok vele hogy nem vagyok profi kerékpáros nem tekerek 30 és 60 km/h között mert nem is tudok. Kényelmesen lassan bringázgatok ahogy jól esik. Szerintem sokkal jobb a járdán mivel a kerékpárral jóval egyszerübben kerülök ki pár gyalogost esetleg füvön vagy csengetve és ők félrehúzódnak mint hogy a nagyforgalmú út szélén tekerve azt kockáztatva melyik autó elé esek ki egy kátyú miatt vagy melyik rántja rám a kormányt mert elnézte a szembejövő sebességét. A járdán azért kisebb a baleset esélye meg a sérülés súlyossága is. Szóval szerintem ha valaki profi és tud is úgymond normális sebességgel tekerni, nem kacsázik normális lámpája és kerékpárja van és biztos a dolgában az menjen az úton. Ha viszont valaki csak lazán bringázgat lassan esetleg bizonytalan, vagy tél van esik az eső vagy bármi akkor inkább járdázzon. Nem szokott gondot okozni ha párommal sétálunk és jön egy bringás hogy félre álljak mig elmegy...


ezt úgymondom hogy több éve szinte csak kocsival járok bringázni meg évente 2x ha elmegyek...

2011. szept. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"A járdán azért kisebb a baleset esélye meg a sérülés súlyossága is."


Azt azért tegyük hozzá, hogy az úton a te biztonságodat "kockáztatod" az autók között, a járdán meg a gyalogosokét! Ha valaki kilép eléd egy kapualjból, simán lehet belőle egy törés. Az meg súlyos testi sértés, tehát bűncselekmény...

2011. szept. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"ezt úgymondom hogy több éve szinte csak kocsival járok bringázni meg évente 2x ha elmegyek"


Igen, pontosan érezhető ez abból, hogy a járdára küldöd a bringásokat.

2012. febr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:

Ha van kiegészítő tábla. Ha nincs, akkor is lehet kockáztatni, de számítani kell arra, hogy abból az irányból senki nem számít járműre.

Ugyanez a helyzet a járdával is: ha eltekintünk attól, hogy az a gyalogosoké és őket is veszélyezteti az ott haladó kerékpáros, a bringás számára is -a hiedelemmel ellentétben- sokkal veszélyesebb, mint a közúton. Egy útkereszteződésben ui. az úttesten haladó jármű jól látható, míg a járdán (pláne takarásban) nem. És nem is számítanak a felbukkanására. Nem véletlen, hogy a legtöbb baleset ilyen helyeken történik...

2012. ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!