Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Baleset után mik a teendők?

Baleset után mik a teendők?

Figyelt kérdés

Szval...

Én balesetet szenvedtem valakinek a kocsijával. Az a valaki vezetett, én utas voltam. Nem történt kár a kocsinkon kívül.

Rendőröket nem vártuk meg, mert segítségért mentünk.


a.) kérdés: ha azt mondom semmi bajom, kötelezhetnek orvosi vizsgálatra, vagyis, hogy bemenjek a kórházba?


b.) kérdés: be kell mennem a rendőrségre vallomást tenni, mikor nem az enyém a kocsi?

És ezt jó másnap is?


Szituáció nem valós, de fontos.


Előre is thx.


2011. szept. 29. 22:32
 1/7 tetro ***** válasza:
mi van?
2011. szept. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha baleset van személyi sérülés nélkül, akkor nem kötelező rendőrt hívni. Persze ha két autó találkozik, akkor legtöbben szoktak, mert nem bíznak a másikban, így nincs közös megegyezés. Ha rendőrt hívsz első dolga - mivel erre "nevelték" - hogy valakit jól megbüntet. Természetesen mérés, számolás, fotózás is van, mint a filmekben.


Orvosi ellátás igénybevételére nem kötelezhet senki, sőt ha bevisz a mentő akkor is távozhatsz saját felelősségedre, vállalva ennek minden kockázatát.

Ha közlekedési balesethez mentőt hívsz, ők hivatalból értesítik a rendőrséget is.


Baleset esetén ha történik rendőri intézkedés, akkor mindenkinek felveszik az adatait, függetlenül attól hogy melyik autó melyik ülésén ült. Az adatfelvétel a helyszínen történik, de ott mást nem nagyon kérdeznek az utasoktól, a sofőröktől is csak alapvető dolgokat, pl. fogyasztott-e alkoholt, hajlandó-e megfújni a szondát, hogy történt az eset. Ha van kérdése a hatóságnak - ilyenkor általában van - akkor küldenek egy írásbeli invitációt, hogy jelenj meg adott időpontban (ez lehet pár hét múlva is) az XY kapitányságon, azon belül XY ilyen-és-ilyen beosztású rendőrnél. Ő kérdez, gépeli a számítógépbe, aztán a végén kinyomtatja, elolvasod és aláírod. Ezekután eltelik még némi idő mire értesítenek arról amit határoztak, ebben a levelükben leírnak mindent, az adatoktól az eset vázlatos leírásán át a vétkes büntetéséig.


Nagyjából és körvonalaiban ennyi.

2011. szept. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első... nem voltam elég érthető?


Második, ezer hálám. Egy könyv jelenetéhez kellett :) Nagyjából mindent megkaptam :)))))))

2011. szept. 30. 00:10
 4/7 anonim ***** válasza:
ess pánikba, kezdj el sikoltozni meg rohangálni. Na meg persze hülyeségeket beszélni de azt is érthetetlenül. Amit a második hozzászóló leirt az a könyvben van. De ahogy leirtam úgy a valóságban
2011. szept. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kiérkező rendőr a helyszínen SENKIT nem fog megbüntetni. (Aki igen, azt rosszul "nevelték"!) A többi nagyjából stimmel, bár a helyszínen az elsődleges "vallomást" (tehát saját szavakkal, hogy mi történt) fel kell jegyezni minden résztvevőtől és tanútól!
2011. szept. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves Janzi! Akkor szeretnék olyan rendőröket kérni a környékünkre, akik úgy csinálják, és nem a kiérkezést követő 10. percben már azt mondják hogy "fog menni büntetés relatív gyorshajtás miatt"..
2011. szept. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"fog menni büntetés relatív gyorshajtás miatt"


Ez a lényeg! NEM ő bírságol A HELYSZÍNEN, hanem az eljárás során a megállapított szabálysértés miatt "menni fog" a bírság.

2011. okt. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!