Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Teherautót, kamiont, munkagépe...

Teherautót, kamiont, munkagépet vezetve tényleg percenként igazoltatnának a rendőrök?

Figyelt kérdés

Pont azt meséltem ismerősömnek, hogy fél éve van jogsim, és folyton azon paráztam, mikor fognak megállítani igazoltatni.

Persze, minden rendbe, van jogsim, forgalmi, kocsi Ok, csak nem tudom, hogy mikor fognak valamit találni, ami hibás, és megbüntetnek.

De, ismerősöm azt mondta, hogy személyautót ritkán vesznek ki a sorból, de bezzeg, ha kamiont, teherautót, munkagépet vezetnék, akkor fél percenként megállítanának,.

Ez igaz?

Arra mennek legfőképp?


2011. okt. 3. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Az elmult 6 évben kb ötször igazoltattak kamionnal. Abból 2 tilosban előzés miatt volt :)
2011. okt. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kamionnal havonta legalább 1szer, személyautóval az elmúlt 8évben 1szer
2011. okt. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Komolyan van olyan aki elhiszi, hogy ez járműfüggő?


Területenként változik, hogy hol milyen jármű-kategória ellenőrzése az elsődleges. Ehhez még hozzá jönnek a különböző közlekedési akciók (kb. heti 4-5) által meghatározott prioritások. + A rendőr személyi "érdeklődése" (ki milyen jármű-kategóriára "utazik" jobban).


Tehát nagy "igazságokat" itt nem tudnak mondani. Pláne nem országos viszonylatban.

2011. okt. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez személyes szerencse kérdése.

Persze gyakran van olyan akció, hogy csak a kisteherautókra vagy teherautókra mennek, de engem például személyautóval is gyakran igazoltatnak. Régebben havi 1-2 igazoltatáshoz volt szerencsém, a rekord szombati buliba menet 50 km-en 3 ellenőrzés. Pár hete kölcsönadtam a kocsit - teljesen gyári állapotú, közönséges Focus kombi, amiből többszáz rohangál a magyar utakon - a hugoméknak, szerdán és pénteken a hugom vezetett, mindkét nap megállították rutinellenőrzésre, csütörtökön a barátja, akkor pedig a srácot vették ki a sorból.

2011. okt. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nem jármú, hanem ember függő.

Mindegy, hogy milyen járművet vezetsz, és az is,hogy hányszor állítanak meg.

Mindig tartsd be az alapvető szabályokat, és legyél udvarias, és tisztelettudó. Bírságot biztosan nem fogsz kapni.

Én mindig törekszem a szabályosságra, sőt a példamutatásra. Sokszor igazoltattak már (nem kezdem el lóbálni a flekót), és mégsem szoktak találni semmi hibát. Oda kell figyelni a dolgaidra, és nem izgulni kell, hanem magabiztosan a tanítottak alapján vezetni.

2011. okt. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bajer ***** válasza:
Anyámat 7 éves wagon r+al egyik reggel igazoltatták, utána ugyanott délután még 1-szer. Bár nem hiszem, hogy a délutános jard volt reggel is.
2012. dec. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!