Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki volt a hibás? Többi lent.

Ki volt a hibás? Többi lent.

Figyelt kérdés
18/F vagyok. Vasárnap focimeccsre mentem autóval. A pálya bejáratához balra kell befordulni. Ahhoz,hogy be tudjak fordulni, az autóval kicsit jobbra kell húzódni.Előre néztem, hátra, index, kapunál sokan álltak, ezért 1-es és szép lassan becsorgás.Ekkor szemből egy segédmotoros fékezés nélkül eltrafálta a kocsi bal elejét. A motoroson nem volt bukó, nem volt lámpa kapcsolva, nem 40-el ment, nem volt lábtartó, nem volt láthatósági mellény, a fék csak 3. nyomásra működött, szatyor volt a kormányon. Ha rendőrt hívok a balesethez, akkor engem büntetnek meg az elsőbbségadásnyújtás elhalasztásáért, vagy a motorost?
2011. okt. 5. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt csak egy szakértő tudja megmondani. A motoros egyértelműen több szabálysértést elkövetett, így őt biztosan. Téged pedig abban az esetben ha bebizonyosodik, hogy tényleg nem láttad, akkor nem hiszem. Bár ugye az irányváltást úgy kell végrehajtani, hogy mást nem kényszeríthetsz lassításra, vagy irányváltoztatásra.
2011. okt. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. A baleset bekövetkezéséért te vagy a felelős, elsőbbségadás elmulasztása miatt.


2. A motoros az általa elkövetett szabálysértésekért külön felel.

2011. okt. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, téged, mivel a balesetért te vagy a felelős, elsőbbségadás elmulasztása címszóval.


A motorost meg külön megbüntetik a szabálytalanságaiért.

2011. okt. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem olyan biztos,hogy te vagy a hibás...

A motor nem volt kivilágítva,ha korlátozott látási viszonyok,vagy sötét volt,akkor erre szerintem támaszkodhatsz!

2011. okt. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

utolsó:


Bizonyíthatatlan.

2011. okt. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A minap egy rendőr ismerős járt nálunk. Édesanyám megmutatta az autót, amire az 1. reakciója (helyszínelő) az volt, hogy elég valószínű,hogy nem én voltam a hibás. Jelenleg ennek nagyon is örülök, mert kb egy hatalmas kő esett le a szívemről.Azzal nyugtattak,hogy ezzel nem sok probléma van, hiszen ilyen azzal történik, aki kimegy a forgalomba , és közlekedik :)
2011. okt. 10. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!