Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet téli gumit használni az...

Lehet téli gumit használni az egész évben?

Figyelt kérdés

Ismerősöm kocsiján mikor megláttam júliusban, megkérdeztem, hogy miért, nem cserélte le.

A válasz csak annyi volt, hogy "minek?"

Mondtam, hogy nem hiszem, hogy biztonságos téli gumival fékezgetni aszfalton 30 fokban.

Erre azt mondta, nem kell száguldozni, és ugyan olyan jól megállítható az autó, mint nyári gumival.


Igaz ez?

Ha betartom a sebesség korlátozást, akkor nem lesz különösebb eltérés aközött, hogy téli gumival satuzok nyáron aszfalton, vagy nyári gumival?


2011. nov. 8. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
használni lehet, csak nem érdemes, hiszen a téli gyorsabban elkopik a melegben. Ha télire újat akarsz, a nyárit kicsit kímélheted, ha fennhagyod a télről a gumikat. Szerintem akkora különbség nincs, de jobb a téli nyáron, mint a nyári télen. De ez csak az én véleményem.
2011. nov. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan keveset használod az autót, hogy előbb öregszik el gumi, mint hogy lekopna, akkor is érdemes inkább egész évben téli gumival közlekedni. Nyilván nyárra a nyári való, de nem olyan szélsőséges a különbség, mintha a nyárit használnád télen.
2011. nov. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet használni a télit nyáron ,ismerős is így jár ,aztmondja évente megy 10ezer km-t minek cserélgesse??
2011. nov. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Csak tudnám hogy az ilyen idióták miért nem vesznek inkább 4 évszakos gumit. Az is tré dfe egy fokkal jobb mint a téli az év 365 napján.
2011. nov. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A téli gumi tulajdonképpen nyáron (is) jobb, mint a nyári gumi. Ellenben 10x olyan hamar elkopik nyáron, mivel lágyabb keverék és a melegben felpuhul.
2011. nov. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De azt azért nem árt tudni, hogy a téli abroncsok jóval intenzívebben kopnak +10 fok felett, mint a nyáriak, valamint a nyári hőségben szabályosan megéghet a futófelületük, ami felkeményedéshez, végső soron pedig tapadásvesztéshez vezet. Nem túl gazdaságos tehát és nem is 100%-ig biztonságos a téli abroncsok nyári használata.
2011. nov. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet,bár a téli gumi vízelvezető képessége nem olyan jó mint a nyárié,és vízráfutáskor (aquaplaning) veszélyessé válhat. Az én magánvéleményem,hogy érdemes venni 4 acélfelnit,amit felszereltetsz téli gumikkal,és magad cseréled (cserélteted) mikor esedékes. Ja,és a téli gumik hajlamosak alulkormányozottá tenni az autót,a pici barázdák behajlásai miatt nem annyi a tapadófelület mint a normál gumiknál.
2011. nov. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!