Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mekkora pénzbírságra ill....

Mekkora pénzbírságra ill. egyéb szankciókra lehet számítani?

Figyelt kérdés
Öt személlyel kocsikázni mentünk és kifogyott a benzin, kivilágítás és 3szög nélkül az út szélén hagytuk éjjel az autót, amíg elmentünk benzinért. A rendőrök a sofőrt, gyors igazoltatás után visszavitték a kocsihoz átnézésre, aztán be az őrsre. A bajok a kövik voltak: eltérő méretű kerekek, bal első lámpa hiánya,sötétített üvegek, sport kormány,kagylóülések. És ezekről nincsen műbizonylat és a forgalmiban sincsenek bejegyezve.
2011. dec. 18. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva fogalmam sincs. De mivel elmulasztották a 3szög használatát és a kocsit is kivilágíthatatlanul hagyták az útszélén így akár komoly gondok is lehettek volna. Így mivel átnézték meg minden és kiderült hogy semmiről nincs engedélye az kb 100-150 rongy tuti lesz. A sofőr volt a hibás mert kellett volna hogy hagyjon ott embert aki figyelt volna az autóra és a háromszögre is. És 2 en is eltudtak volna menni benzinért főleg ha öten voltak. Ezt tanuló pénznek kell tekinteni.
2011. dec. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Büszke lehet magára az autó tulajdonosa...gratulálok neki.
2011. dec. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem ide tartozik, szóval bocsi az offért, de ilyen trágya járgányt... :D Tényleg, szerintem a sportkormány (az összes) iszonyat ízléstelen, és szinte soha nem illenek egy kocsi profiljába sem. Miért jó? Sokkal szebb egy autó gyári állapotban ezt már 19 évesen tudom. :D De ez mondjuk szubjektív, lépjünk.


Akkor a lámpa nem világít. Éjjel csak úgy kocsikázni fél lámpával? Gondolom nem fényszóró cserére indultatok, ezért szerintem egy műszakilag tiszta rossz állapotú kocsival elég nagy felelőtlenség másokat elvinni "kocsikázni". De fogjuk rá, hogy út közben égett ki.


Ülést cserélsz és nincs róla műbizonylat? (Ezt a kormányra is mondhatnám) Az úgy marhára biztonságos lehet, biztos nem ültem volna be a kocsidba, mi van ha ütközöl és kijön a helyéről az ülés? Megint a barátaid életével játszol. De gondolom a kagyló ülés is nélkülözhetetlen, de én azért abból a pénzből inkább a lámpát csinálnám meg...

A sötétített üvegre nem mondok semmit, remélem az első ablak nem sötétített.


Na de eltérő méretű kerekekkel kocsikázni? Ezt a hülyeséget, komolyan olyan nagy ördöngösség lenne egy méretű kerekeket szerezni?


És akkor a hab a tortán, hogy a megkérdőjelezhetetlenül jó versenyautót világítás nélkül éjjel az út szélén hagyni. És ha valaki nekimegy? Lehet hogy nem féltitek a sportkormányotokat, meg a sötétített üvegeteket, de másra komolyan tekintettel lehetnétek szerintem. És persze a kötelező felszerelés is hiányos, minek is az...


Összességében megmondhatod a sofőrnek, hogy remélem legalább 200 lesz a büntetés (ami simán lehet) és nagyon is meg fogja érdemelni, és persze megint a rendőr a paraszt? Gondolkodjatok már el.

2011. dec. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valamint lehet számolni NKH szigorított műszakira, ahol az az autó biztos hogy nem fog átmenni. Vagyis amíg nem lesz visszaalakítva gyárira és nem csinálod meg rajta a hiányosságokat (lámpa, azonos méretű kerék), addig a sofőr nem kapja vissza a forgalmiját. (Hozzáteszem hogy ezen a vizsgán minden apró dolgot végignéznek, egy aránylag kulturált állapotban lévő fiatal autó sem biztos hogy átmegy rajta)



én is bocsi az offért de...


00:25 asszem mi jókat beszélnénk az ilyenekről

én is 19 vagyok és a számból vetted ki a szót :D


én még hozzátenném hogy azt amit a rácsing tunyingra költött a tulaj simán vehetett volna AZONOS méretű kerekeket, és megcsinálta volna a lámpát, illetve van egy olyan sejtésem hogy azért nem volt kint a háromszög mert nem is volt.


Nem azért de az ilyenek kivágják nálam a biztosítékot. Az a sofőr mások életével játszik, és nem pénzbírsággal kéne szórakozni hanem azzal a lendülettel elvenni a jogosítványát. Mikor fogjátok már fel végre hogy a jogosítvány megszerzése kb azonos egy éles lőfegyver viselési engedélyével? Pár éve volt egy baleset hogy egy rácsing lada belerongyolt a buszmegállóba, pár ember meg is halt. A tulajnak volt pénze bukócsőre, rácsingkormányra, hasonlókra, de a féket nem tudta volna megjavíttatni. Először legyen kifogástalan műszaki állapotban egy autó, aztán jöhetnek az ilyen csilli villi dolgok rá.


Persze szokás szerint megint a rendőr a szemét meg a paraszt, me mekkora g*ci már hogy nem hagy forgalomban egy életveszélyes autót.

2011. dec. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy más velem egykorú is osztja a véleményem, megerősíted az emberiségbe vetett hitemet, hogy van még rajtam kívül hasonló, biztonság orientált sofőr. :) Egyébként én úgy értelmeztem, hogy nem volt elakadásjelző háromszög.

" 3szög nélkül " hogy idézzem a kérdezőt :)

2011. dec. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A 2. kommentelőnek nagyon szépen köszönöm a választ!

A többieknek meg annyit mondanék, h bár az autó télleg nem az enyém és a sofőr sem én voltam,teljesen igazuk van.

2011. dec. 19. 21:40
 7/7 anonim ***** válasza:

300eFt-ig terjedő pénzbírság, ami a szabálysértési főelőadó fog fog kiszabni, illetve a szigorított műszaki.

Az én véleményem pedig mint szakmailag, mint emberileg az, hogy meg is érdemelte. Versenyautót, közúton a trailerre, illetve versenypályára kell tenni. Közúton az emberek közlekednek, és a szabályokat próbálják betartani.

Képzeljétek, hogy az ilyen szemét rendőrök mint én is, csak az ilyen nem normális embereket keresik, és bírságolják nagymértékben, persze más szabálysértés mellett sem lehet elmenni. Szerintem engem akkor szidjon valaki ha olyan miatt kap büntetést, amit nem követett el. Akkor ki is rúgathat...

2011. dec. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!