Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kedves közlekedésben résztvevő...

Kedves közlekedésben résztvevő biciklisták! Miért akarjátok elgázoltatni magatokat?

Figyelt kérdés

Magamat a leg leg leg toleránsabb sofőrök közé sorolom. Tényleg. Mikor a mama sétált az úton előttem 50 métert és én 2-vel gurultam utána még csak rá sem dudáltam.

Ha valaki kitolat elém és satuznom kell miatta mosolyogva intek hogy semmi gond.

De mikor az egyirányú utcában jön velem szemben a biciklis az út közepén (simán elférne szélen) és még integet anyázva mert én nem megyek neki a villanyoszlopnak hogy ő továbbra is az ut közepén haladhasson az kicsit felba@@@a bennem a pumpát!

Azért mert én autóval vagyok ő meg biciklivel ezért?

Vagy csak a jogaival van tisztában a kötelezettségeivel nem?

Persze tisztelet a kivételnek, mert sokan vannak akik integetnek már messziről hogy "gyere gyere" olyan helyen ahol nem férnénk el ketten (ahogy én is mikor biciklivel közlekedek) nekik nem szól ez a történet.

Azt is megértem (látom) hogy sok autós szinte eltapossa őket, vagy esőben bele a legnagyobb vízbe had tusoljon a biciklista mert biztos meleg van. De akkor sem kell mindenkit egy kalap alá venni, mert ennek pofon lesz a vége.


2012. jan. 5. 14:26
 1/9 Antimod ***** válasza:
36%

"De akkor sem kell mindenkit egy kalap alá venni, mert ennek pofon lesz a vége."


Akkor ne vedd.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

érdekes az mikor ki vannak akadva az emberek a biciklisekre.én is vezetek sokat,városba is és faluba is,de az a tapasztalatom h itthon vidéken inkább a berúgott részeg kerékpárosokkal van a legtöbb baj.bár az ritka mert inkább tolják a kocsmából hazafelé :)->nem büntetik meg :D

a városba meg inkább a járdán közlekednek,vagy ha felmegy a négysávosra akkor inkább lehúzódik az útpadkára azért h nem b@sszák el. (EGER)

azt nem tom h a Nagyfaluba mi a helyzet de oda meg összefújja a szemetet a szél. :)

2012. jan. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezért kellene biciklire is jogosítvány.
2012. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Vicces, hogy úgy zárod soraid, hogy nem kéne minden autóst egy kalap alá venniük a bicikliseknek, mközben a kérdésed címében konkrétan az összes kerékpárost egy kalap alá veszed. Nem érzed ezt kicsit ellentmondásosnak?
2012. jan. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Persze tisztelet a kivételnek, mert sokan vannak akik integetnek már messziről hogy "gyere gyere" olyan helyen ahol nem férnénk el ketten (ahogy én is mikor biciklivel közlekedek) nekik nem szól ez a történet. "


Akkor olvasd el még egyszer ezt a részt hátha feltűnik.

2012. jan. 5. 17:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor szépen határozottan meg kell indulni az autóval, neked van elsőbbséged, mivel neked irányú az utca. Egyébként engem jobban zavarnak a piroson tök nyugodtan áthajtó biciklisek. Imádom mikor vállalják h az autókkal mennek az úttesten, de ez megszakad, amint az autósoknak piros lesz. A biciklis meg szépen tovább megy. Mégis milyen jogon? Kb. két hónapja kerestem valamit a kocsiban és később vettem észre, hogy zöld a lámpa. Ha időben észreveszem, gyönyörű szépen elütök egy piroson áthajtó biciklist. Abba bele se mertem gondolni, mi lett volna, ha haladok az úton 50-nel és előttem pont zöld lesz a lámpa, megyek bele a kereszteződésbe az 50-esemmel.....
2012. jan. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

"Ezért kellene biciklire is jogosítvány."


Igen. Autóra kötelező a jogosítvány, és mint látjuk nap mint nap az autósok mindenig minden szabályt betartanak, szabályosan és tisztelettudóan közlekednek.

Valóban kizárólag a jogositvány hiánya a hiba.

2012. jan. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem szoktam feltételezni, hogy a bringások nem ismerik a KRESZt, mert nagy részüknek amúgy van jogsija, de olyat már hallottam bringástól, hogy neki egyirányúban szembe is szabad. Ja mert hogy a média eléggé felületesen tálalta a 2010 januári KRESZ-módosítást, és elfelejtettek megemlékezni arról, hogy ez a szembebiciklizés csak ott játszik, ahol tábla meg felfestés engedélyezi. Ez szerintem sokaknak nem csapódott le a fejében... :(
2012. jan. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az utolsót megerősítve: NEM MEHETNEK VELED SZEMBEN, CSAK HA TÁBLA MEGENGEDI. Úgyhogy nyugodtan anyázz, ha jól esik, még akkor is, ha az út szélén jön veled szemben az egyirányúban.

KRESZ 17.§(3) Ha az Egyirányú forgalmú út jelzőtáblák (104. és 105. ábra) alatt elhelyezett kiegészítő táblán (105/a. ábra) autóbuszt és/vagy kerékpárt mutató ábra jelenik meg:

a) az úttesten kijelölt kerékpársávon, ennek hiányában az úttest jobb széléhez húzódva a kerékpáros,

b) az autóbusz forgalmi sávon a menetrend szerint közlekedő autóbusz,

c) a kerékpáros által is igénybe vehető autóbusz forgalmi sávon - az autóbusz részére kijelölt közlekedési iránnyal megegyezően - a kerékpáros is

a jelzőtáblán megjelölt iránnyal szemben közlekedhet.

2012. jan. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!