Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 2009-es gyorshajtási bírságot...

2009-es gyorshajtási bírságot kaptam 2012. 02. 09-én!?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis segítséget kérni. A mai napon kaptam egy közigazgatási bírságot.

Az alábbiak álltak a levélen:


Jogerőre emelkedés időpontja: 2009. 03.19

Teljesítés időpontja: 2009. 04.19

Tartozás: 30 000Ft

Azt telefonon tudtam meg, hogy 2009. 01.17-én hajtottam állítólag gyorsan. (ki emlékszik ennyi idő után? )

Erről 800Ft-ért küldik ki a képet! (pofátlanság)

Azt mondta a hölgy a telefonba, hogy azért csak most kaptam meg mert a címen ami meg volt adva a kocsihoz, nem kereste címszóval vissza jött folyton a levél.

Én 2009. 06-hóban valóban el is költöztem onnan, de addig nem érkezett SEMMILYEN levél megkeresés!!

(A kocsit pedig még 2009. 02.17-én el is adtam! )

Ilyenkor kérhetem, hogy küldjék le az előző leveleket, dátumokkal? Mert semmit nem kaptam tőlük.


2012. febr. 10. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyorshajtáskor még a te neveden volt Vagy át volt már íratva?


Ha a tieden akkor kérd számon attól akinek eladtad.

Ha nem akkor vidd be a papírokat oda ahol kikíáltották a büntetést, hogy akkor már nem a tied volt.

2012. febr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most láttom, hogy akkor még tied volt. Figyelj akkor nincs mese fizesd ki. Másképp úgy se fogod megúszni.

Ha igen akkor majd elkapnak máskor

2012. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobban jársz, ha addig kicsengeted, amíg el nem kezdik rápakolni a kamatokat, vagy elő nem állítanak. Kifizetés után is van lehetőség jogorvoslatra, ha mégsem te lettél volna/ van kiskapu stb...
2012. febr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazság szerint szerintem a közigazgatási bírságnak nincs elévülése, de majd valaki biztos megírja lentebb, aki ért ehhez.

Viszont valószínűleg valós gyorshajtásról beszélnek, így a bírság jogos volt. Az, hogy te nem tudtad átvenni a levelet, csak a te hibád, és a "nem kereste" jogilag kézbesítettnek minősül, így nem lehet kibújni a fizetési kötelezettség alól.

Egyébként a személyes véleményem, hogy nem sok az a +800 forint 3 év után, ha pl. a BKV-n blicceltél volna, akkor ez ennyi idő alatt jóval nagyobb hányadban nőtt volna. Szerencsére a közigazgatási bírságnak nincsenek késedelmi díjai.

2012. febr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz a bírsággal! 2 hónap alatt (a gyorsajtás napjától számítva) elévül!

Elvileg küldeni fognak egy levelet amiben "törlik" a büntetést elévülés miatt.

2012. febr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A lakcímváltozást 15 napon be kell jelenteni az illetékes okmányirodánál, így mivel ezen kötelezettségednek nem tettél eleget, beállt a kézbesítési vélelem, ergo a küldemény kézbesítettnek minősül. Kérheted az értesítés (már, ha volt), I. fokú határozat egy másolati példányát, de itt Te fizeted a laponkénti 100,-Ft-ot. A helyedben én befizetném a bírságot, mert nem fogsz semmiféle megszüntető határozatot kapni...
2012. márc. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!