Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autó hátsó sárvédő gumin...

Autó hátsó sárvédő gumin fényvisszaverő prizma tilos?

Figyelt kérdés
Utólag hátra szereltem sárvédő gumit-tettem rá fényvisszaverő csíkot / törött háromszögből / jól néz ki,talán hasznos is. Többen állítják,hogy nem lehet rejta semmi prizma. Ha igaz,akkor érdekes lehet. Látni-látszani ?

2012. febr. 27. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Mezögazdasági vontatón meg traktoron lehet

Amúgy nem célszerű rátenni mert mikor lobog akkor baromi idegesítő a mögötted haladónak. Továbbá ha csavarral tetted fel és elhagyod akkor aki belemegy a csavarba defektet kap.

Megvallom értek a kresszhez de hogy ez benne lenne azt nem tudom.

2012. febr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A látni-látszani elv fontos, de meghatározott keretek között. Ez a keret a 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet, aminek a 70 és 71 számú szakasza szól a fényvisszaverőkről.


A megoldásod valószínűleg szabálytalan, mivel: "A fényvisszaverők hatásos felületének alsó széle az úttest felületéhez 0,35 méternél közelebb, felső széle az úttest felületétől 0,90 méternél távolabb nem lehet".

2012. febr. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Baromság. Simán lehet rátenni, hiszen az ÖSSZES autó hátsó lámpájában gyárilag is van prizma...
2012. márc. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves #3, a kérdés az volt, hogy a kerék mögött lévő sárfogó gumira (ami 2001 óta nem kötelező) rá lehet-e szerelni. Mivel valószínűleg közelebb van a földhöz mint 35 centi, ezért nem jó helyen van. 0,35 méter és 0,90 méter közötti magasságban szabad felszerelni, és nem lehet háromszög alakú. (utóbbi a Köhém rendeletben szerepel szintén)
2012. márc. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kössz az eddigi hozzászólásokat-sokkal okosabb nem lettem. Holnap teszek fel képet,mert nem létfontosságú ,de most már szeretném tudni mi a helyzet .Kresz nem foglalkozik vele.
2012. márc. 2. 17:17
 6/6 A kérdező kommentje:
A képet sajnos nem tudom ide-tölteni,a linket sem. Kössz a segítség.
2012. márc. 3. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!