Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akkor most hogyvan?

Akkor most hogyvan?

Figyelt kérdés

Autós rendör üldözhet motorost,vagy sem?

ha nem olvasható a rendszám,megúszta?


2012. márc. 6. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért ne üldözhetne?


És nem, nem úszta meg, ha elkapják pics@nrúgják.

2012. márc. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
semmi nem tiltja,hogy üldözzön de ha elkap nem szeretnék a motoros helyébe lenni
2012. márc. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Üldözés nincs itthon, csak követés. Nem fognak leszorítani, nem fogják kilőni a kerekedet derékig az ablakon kilógva, ez nem a Cobra 11. Csak szépen mennek utánad és elkísérnek oda, ahová tartasz, közben felszólítanak, hogy állj meg. Autós rendőr is üldözhet motorost (miért ne tehetné?), motorosrendőr is kergethet autóst, de akár a csapatszállító IFA is hajkurászhat, ha biciklivel vagy.

Ha nem olvasható a rendszámod, akkor sem úsztad meg. Ha megállít, akkor megkér, hogy ott, a helyszínen tedd olvashatóvá (mondjuk szedd le a "makacsul odaragadó" falevelet, amit a Technokol tart elindulás óta), ha pedig nem megoldható, akkor eljárást indíthat azért, mert nem megfelelően szerelted fel a hatósági jelzést (mondjuk felcsapható a rendszámtáblatartó, meg van törve a rendszám és ilyenek). Ha elhúzol mellette, mint az őrült és utánad ered, akkor majd ha megálltok beszélgetni, akkor kérdezi meg, hogy is van ez a rendszám felszerelve. Ha sem téged, sem a járművet nem tud egyértelműen beazonosítani, akkor ismeretlen tettes ellen tesz feljelentést (nyugodj meg, a típus, a szín és a rendszám egy részlete alapján már megtalálnak, ha akarnak, főleg, ha szemtanúk is vannak, akik segítenek nekik), ha mégis sikerül elolvasnia a rendszámtábládat, akkor könnyebb dolga van.

2012. márc. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sosem értettem ezt a menekülős dolgot.

Ha a ludas megáll, jobb esetben kidumálja magát valahogy, vagy kap 5-10-20 000res csekket és öröm bódottá. Menekül, netán balesetet okoz vagy elüt valakit úgy f@szra huzatja magát, hogy öröm nézni. Megéri? Szerintem nem.

2012. márc. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy motoros fórumon olvastam ilyesmit...
2012. márc. 6. 17:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Motorosból ezt láttam:

http://www.youtube.com/watch?v=6ZCQPNegYO4

Sztem olcsóbb lett volna, ha megáll.

2012. márc. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

engem ez a komment piszkált...

"thebear / május 25, 2011


az hagyján, de meg van nekik tiltva a motorosok üldözése…..ha olvashatatlan a rendszám akkor megússza és annyi.

"


[link]

2012. márc. 6. 22:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt valószínűleg a téma kiváló, nemzetközileg is elismert szakértője írta, mert fórumokon egyáltalán nincsenek képzett szájkaratésok, akik mindent hótt' lazán adnak elő, de közben el sem mozdulnak a számítógép elől és a legendás, 160-170-es városi üldözéseiket is csak szimulátoron adták elő.

Ha nem olvasható a rendszámod, nehezebb megfogni, mert nem lehet a Focusból szendvicset zabálva beböfögni a rádión, hogy kit kellene előszedni. De ez nem azt jelenti, hogy minden büntetést meg lehet úszni. Ha igazoltatnak, akkor fel fog tűnni, azt pedig kár lenne hinni, hogy majd minden rendőr elől el tudsz tűnni. Ha nem is rendszám alapján adnak ki körözést, hanem a járművet keresik, akkor is megleszel előbb-utóbb.

De ha nem csak ezt az egy hozzászólást olvasod el, akkor majd láthatsz egy olyat is, ahol leírják, hogy a rendőrök általában nem a nagyon látványos, de eredménytelen üldözéssel, követéssel próbálkoznak, hanem egyszerűen csak megvárják a tisztelt delikvenst. Akkor pedig a megtört, felhajtott, zsalun billenő rendszám sem segít.

2012. márc. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendelkezem jogositvánnyal,és eszem ágába sincs menekülni
2012. márc. 7. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!