Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor melyik lámpa számít?

Ilyenkor melyik lámpa számít?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Még most tanulom a kreszt, de van ami kicsit bonyolult. Mutatnék egy rajzot ( amit én csináltam :D ), itt példáúl nem tudom biztosan, hogy a kék nyíllal jelőlt útvonalon az autó áthaladhat-e a zebrán. Itt egy kis mellékútról térünk rá a főútra a mellékúton van egy jelzőlámpa. Ha az telizőldet mutat, de a főút lámpája piros akkor meg kell álni a lámpa "alatt"? Mert mikor az autó normálisan kifordul már körülbelül alatta is van a lámpának. Vagy a főút lámpája ebben az esetben csak a főútról érkezőkre vonatkozik, ahol fel is van festve a stopvonal? Tehát a mellékútról befordulva eleve jóval a stopvonal után, jóformán a lámpa alatt vagyunk. Ilyenkor a főút pirosa vonatkozik ránk? Itt a kép: [link] Jpg

2012. márc. 6. 21:19
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Bocsánat itt a kép normálisan [link]
2012. márc. 6. 21:22
 2/39 anonim ***** válasza:
Ilyen kereszteződést életemben nem láttam még. :D Egyébként sávonként vannak kirakva általában a jelzőlámpák, de ha minden igaz a piros az érvényes rád is, a zöld csak a főútra való felhajtást engedélyezi.
2012. márc. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
Ahogy elnézem a rajzot az a zöld lámpa rád vonatkozik tehát kimehetsz de a zebra előtti pirosnál meg kell állnod a gyalogosok miatt. Tehát ha abból a kis útból kifelé tartasz és van zöld lámpád akkor kimehetsz onnan de amint pirosat látsz a főúton akkor megállsz. Lényegében ennyi. Lehet hogy rosszul magyarázom a dolgokat mert még én is csak tanulom a kreszt de én ezeket tanultam.
2012. márc. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
Valahogy így, én már szét vagyok esve , majd holnap újraértelmezem a dolgot.
2012. márc. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Előszöris köszi a gyors válaszokat. Megtaláltam google mapson a kereszteződést. Egyébként pont ma sétáltam arra és figyeltem hogy itt lehet hogy én nem tudnám mikor lehet menni. Tehát ott látni a kis utat meg a zebrát. Ahogy megy ki az autó már szinte rajta van a zebrán. Emiatt gondoltam, hogy a főút lámpája egyrészt a zebra miatt másrészt azért van, hogy a kis útról jövők be tudjanak jönnni. Itt a valós kép: [link]
2012. márc. 6. 21:54
 6/39 A kérdező kommentje:
Uhh bocs. Nem értem miért nem normálisan linkeli :S
2012. márc. 6. 21:58
 7/39 anonim ***** válasza:
Igen, zöldnél (ha tudsz) rákanyarodhatsz a főútra, de áthaladni csak akkor ha az a lámpa is zöldet ad.
2012. márc. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Na itt egy konkrét kép amiről beszélek. Itt pl. ahogy kifordulsz a kis útról ( a képen baloldalt fentről jön, akkor már gyakorlatilag a zebrán vagy, a lámpa meg még ugye előtte van picit. Itt a kép: [link]
2012. márc. 6. 22:06
 9/39 anonim ***** válasza:

Onnantól kezdve hogy a főútvonalra fordultál, a főútvonalra vonatkozó szabályok fognak rád is vonatkozni. A főútvonalon haladók számára piros van, így a befordulás után neked is piros lesz, nem mehetsz. Az más kérdés hogy a fogalomszervezés el van cs*ve, és beláthatatlan az egész. De KRESZ szerint senkit nem érdekel hogy kerültél a főútra, ha egyszer ott vagy, az ott érvényes feltételeknek kell megfelelned, azaz a pirosnál meg kell állnod. A lámpa mindig csak az adott kereszteződésre és elsőbbségi viszonyra vonatkozik, nem pedig "innen és még további 100 méterig ez érvényes" módon.


Pirosnál megállsz.

2012. márc. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

Na akkor én megmondom a frankót: a műholdas képen ugyan nem látom, hogy hol a gyalogátkelő meg a lámpa, de az első rajzodról egyértlemű, hogy mindenki baromságot beszél. Ne hallgass rájuk.


Ha a főúton ott van a stop vonal, ahova rajzoltad, tehát a mellékutca ELŐTT, és a hozzá tartozó lámpa a mellékutca UTÁN, akkor a lámpa a mellékutcából kihajtóra NEM vonatkozik. Kell lennie lámpának a vonallal egyvonalban, jobb oldalt is, a fentieket meg pont azért szokták távolabbra telepíteni, hogy ne 90 fokban felfelé kelljen sasolnod, amikor alatta állsz. De ettől függetlenül az a lámpa a vonalra vonatkozik, pont az a szerepe, hogy te a mellékutcából ki tudj kanyarodni a főútra.


Természetesen kikanyarodás után a gyalogosok részére - mivel nyilván zöld jelzésük van - elsőbbséget kell adnod, de utána továbbhaladhatsz.


Az összes többi aki azt mondta, hogy meg kell állni a pirosnál, sürgősen adja le a jogosítványát és menjen el utánképzésre! Idióták.

2012. márc. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!