Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire biztonságos egy...

Mennyire biztonságos egy busz? Akárhány ütközési tesztet nézek meg, mindegyikben eltűnik a busz teljes eleje.

Figyelt kérdés
A sofőr és az idegenvezető törvényszerűen mindíg meghal?

2012. ápr. 9. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
függ attól hogy mivel, milyen sebességgel, milyen irányból, hogyan ütközik, mennyit borul, satöbbi.
2012. ápr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Bocs, azt hittem ez teljesen egyértelmű.


Frontális ütközés (pl. egy figyelmetlen autós/kamionos rosszkor, rossz helyen, rossz időben előz, amikor a szembe sávban szabályosan közelít egy túristabusz), az autó legyen Merceses S-osztály, vagy a kamion egy Scania R500, az autó 90-nel, a kamion 70-nel csapódik a busznak, ami szintén 70-nel halad. Az autóbusz Mercedes Travego, vagy Neoplan Starliner.

2012. ápr. 9. 20:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha a kamionnal ütközik, esélyes hogy bedarálja az egész buszt, és nem csak a sofőr + az álló személyek bánják. Ha egy autóval, talán csak a sofőr sérül + az állók.
2012. ápr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor viszont nem értem - már a kamionos ütközést. Ha egy kamion (ami szemből szintén teljesen lapos felépítésű) be tudja darálni a "papír" buszt, akkor a buszt (szemből ugyanaz) miért nem lehet megerősíteni egzakt úgy, ahogy a kamiont?


Autónál - sérül, vagy bele is hal?

2012. ápr. 9. 22:32
 5/10 anonim ***** válasza:
autónál a legsúlyosabb frontális ütközésnél szerintem a deréktól lefelé bénulás, enyhébb pl bordatörés. nem hinném hogy belehalna a sofőr, max aki áll az esetleg, a rázkódás miatt.
2012. ápr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Busznál a lapos padló miatt a motor hátrakerül vagy középre.

A kamionnál a fülke alatt van.

A busz továbbá azért gyengébb ,mert nincs olyan igénybevételre tervezve mint a kamion. Nem raknak rá pl 80 100tonnákat. Sőt szerintem egy kamion nincs is súlyhatárhoz kötve ,gondoljunk itt csak arra mikor hídelemeket meg munkagépeket szállítanak.

Amúgy relatíve kemény dolog a busz is mert autóval nagy kárt nem lehet okozni igazán benne, És akkor a motorost milyen biztonsági rendszerbe sorolnád?? :D

2012. ápr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát, szegény motoros szerintem már akkor "halott", ha felül a gépére... :)


Tehát ha buszon ülsz legelől, vagy te vagy a sofőr, és autóval/motorral ütközöl, reménykedhetsz? :)

2012. ápr. 10. 20:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát motorosnál a busznak nem sok baja lesz. Autó vs busznál megeshet, hogy a busz mintegy "elnyeli a becsapódó kocsit" Pl. lapos kocsi (Lamborghini) és magasított tetős turistabusz (Volvo 9700). Kissé abszurd példa, de a lényeg érzékelhető.
2012. ápr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát motorosnál a busznak nem sok baja lesz. Autó vs busznál megeshet, hogy a busz mintegy "elnyeli a becsapódó kocsit" Pl. lapos kocsi (Lamborghini) és magasított tetős turistabusz (Volvo 9700). Kissé abszurd példa, de a lényeg érzékelhető. Mellesleg hol láttad ezeket a buszos ütközési teszteket?
2012. ápr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
TeCsőn van fent pár. Nem túl sok - de bőven elég. Kösz neked is az újabb infkat!
2012. ápr. 22. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!