Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet-e rendőrségi ügy abból,...

Lehet-e rendőrségi ügy abból, hogy kerékpárral elütöttem egy szerencsétlen gyalogost?

Figyelt kérdés
Éppen ma este, egy max. fél órával ezelőtt sajnálatos módon Debrecenben, a Burgundia utcán elütöttem egy gyalogost. Habár igen széles az út, csoportban jöttek, egy sorban, és olyan sokan voltak, hogy teljesen kitöltötték az út szélét. Úgy gondoltam, hogy ha kifutok a földre, a fák mellé, akkor kikerülhetem simán, ám elszámítottam az ívet, és lassan fordultam be, az egyikőjüket sajnos elütöttem. Én egy karcolás nélkül megúsztam, és elvileg ő is, mert nem panaszkodott. Szerintem elég kulturáltan viselkedtem, többször bocsánatot kértem, kérdeztem, hogy neki történt-e valami baja, erre azt mondták, hogy semmi baj, menjek nyugodtan. Még álltam picit nézni, hogy meggyőződjek róla, hogy tényleg így van-e, majd odébb mentem. Ha akarnak, személyleírást tudna adni, hisz elég sok időt töltöttem ott velük. A kerékpárom kivilágítatlan volt, mert a régi lámpám eltört, és még nem vettem újat, de az utca teljes mértékben ki volt világítva és szerintem tökéletes látási viszonyok voltak, mindenki látott mindenkit.
2012. ápr. 11. 20:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ha éppen olvassa a hölgy a kérdést, akkor itt is ezer bocsánatot kérek, és remélem, hogy tényleg nem lett semmi baja. Természetesen szándékosságról szó nincs.
2012. ápr. 11. 20:38
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, h feljelentenek vagy vmi. Vagyis én biztos nem csinálnék olyat, főleg, hogyha látom, h tlyleg ki akart kerülni és véletlen volt, ráadásul még bocsánatot is kért, akkor meg pláne nem jelenteném fel. Komolyabb baja nem lett, max egy lila folt, az meg 3 anap és elmúlik
2012. ápr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha békében, bocsánatkérés közepette, megegyezéses alapon váltatok el, nem fog feljelenteni. Máskor jobban vigyázz!
2012. ápr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Lehet, persze, hiszen ez is jármű, amivel mellesleg ugyanúgy be kell tartani a KRESZ-t, mint az autóval, vagy bármilyen más járművel.

Ugyanakkor azért adok neked egy "jó pontot" is: állandóan arrogáns, száguldozó, járdán-zebrán átvágó biciklisekkel találkozok, akiknek egy másodpercig sem jutna eszükbe bocsánatot kérni semmiért, amit tesznek! Már utálom a bicikliseket, komolyan, és szinte félek egyes helyeken végigmenni az utcán gyalogosként, mert életveszélyes tőlük, száguldoznak két centire az embertől, ugrálhatok jobbra-balra, és még nekik áll feljebb folyton.

Nekem a leírásodból úgy tűnik, hogy te nem ilyen vagy, hanem tényleg egy sajnálatos baleset történt. Gondolom tanultál belőle, a következő ilyen esetnél inkább megállsz, és nem próbálsz meg elférni az emberek mellett.

Te legalább sajnálod. Aki engem elütött, az csak káromkodott, és szidott engem, pedig járdán voltunk, és neki semmi keresnivalója nem volt ott, olyan sebességgel pláne nem.

Nem hiszem, hogy rendőrségi ügy lesz belőle, hiszen ott helyben nem mondta, hogy akkor most hívjatok rendőrt, nem is volt baja... Nyilván dühöng ő is (valamennyire okkal), de te tényleg megálltál, meggyőződtél róla, hogy minden rendben van, bocsánatot is kértél. Ilyen módon abszolút korrektül viselkedtél, úgyhogy tanulj te is az ügyből, és szerintem nem lesz semmi már!

2012. ápr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

na és mi lesz ha fel is jelent, nem te vagy a hibás

A gyalogosnak a járdán a helye, ha meg nincs járda akkor pedig az útszélén jó lehúzódva kell menni

2012. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, picit megnyugtattatok. :)

Az utolsó kommentelőnek azért nincs igaza picit, mert én voltam rossz helyen, én mentem a járdán, holott a KRESZ szerint az úttesten a helye a kerékpárnak. Ezzel a szabállyal viszont sosem értettem egyet, hisz például Debrecen főutcáin, mint a Burgundia utca is, kész életveszély szerintem a kerékpároknak ott tartózkodniuk, még este nyolc után is. Az autósok is rengeteget karamboloznak, de ha egy autó karambolozik egy kerékpárral, 1000%, hogy a kerékpáros fogja húzni a rövidebbet, könnyen bele is halhat. Ha a járdán ütök el valakit, akkor sokkal több esélye van mindkettőnknek egy karcolás nélkül megúsznia, mint ahogy elvileg most is történt.

2012. ápr. 11. 21:06
 7/12 anonim ***** válasza:
akkor valóban nem ő a hibás, ha a járdán történt a dolog
2012. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnos igen, de ezek után még annyira se fogok kimerészkedni az úttestre...
2012. ápr. 11. 21:15
 9/12 anonim ***** válasza:

Nos, akkor én is szigorítok kicsit a dicséretemen, mert először úgy értettem a leírásodból, hogy ők mentek az úton...

Járdán semmi keresnivalója a felnőtt biciklinek, és kész. Lehet magyarázni, miért lenne jobb, még amúgy néha meg is értem, de akkor sem lehet ott menni vele. Ez a szabály, ezt kell betartani.

És igenis lehet sérülést okozni, haltak már bele bicikli által elütött gyalogosok a sérüléseikbe. Ez ugyanúgy nem játék, mint egy autó-gyalogos vagy autó-biciklis ütközés. Mindenkinek, mindig, mindenhol figyelni kell, és a szabályokat nem öncélúan átírni, csak mert valaki szerint máshogy jobb lenne.

De mindegy, a kérdés nem ez volt, ettől függetlenül azért az jó, hogy megálltál, mert fenntartom, hogy ezerszer korrektebb voltál, mint bárki, akivel eddig így találkoztam.

Legközelebb viszont ne a járdán közlekedj.

2012. ápr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%

Valószínűleg nem lesz belőle rendőrségi ügy.


Ha viszont én lettem volna az "áldozat", akkor lenne. Este világítás nélkül kerékpározol a tömött járdán és elütsz - tuti, hogy szimulálok csak a szivatás kedvéért egy személyi sérülést, mentőt-rendőrt hívok.


Azon gondolkodtál már, hogy egy autós hogy fog észrevenni világítás nélkül? Ha ő csap el, akkor ugyan hiába hivatkozol majd arra, hogy épp eltört a régi lámpád. Legfeljebb majd ezt vésik a fejfádra.

2012. ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!