Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a teendő olyankor, ha egy...

Mi a teendő olyankor, ha egy idegen lakatot találok a kerékpáromon?

Figyelt kérdés
Szerencsére még nem történt meg, csak eszembe jutott, hogy megtörténhetne ez is. Onnan jutott eszembe ,hogy ma reggel valaki vicces kedvében volt, és kivette a kerékpárom első kerekét. Szerencsére nem vitte el onnan, de akár el is vihette volna. Csak simán ki volt kötve. A hátsó kerék a vázzal együtt oda volt kötve a lépcsőházunk korlátjához, tehát a váz mozdíthatatlan volt, és a hátsó kerékkel sem próbálkozott. Eszembe jutott, hogy veszek egy másik profi lakatot (a már meglévő egy Abus lakat, 10 feletti erősséggel), azzal lekötöm az első kereket a vázhoz, és megtanulom visszaszerelni a kerekeket, hogy legalább a szervizig ne kelljen annyira szenvedni, mint most, ha valami mást csesznének el rajta. Viszont az úton eszembe jutott, hogy ha találnék egy bármilyen szar harmadik lakatot rajta, megint csak meg lennék lőve, mert nekem nincs szerszámom, ami azt vágja, ha meg egy ugyanilyen profi lakat lenne, csak még nagyobb gáz lenne. Olyankor mi a teendő?
2012. máj. 8. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
egy erővágót mindenképp vegyél, és ha gyengébb lakatot tesznek rá harmadiknak csak simán vágd le!!!
2012. máj. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És azt hol tudok venni meg mennyire legális? Azért gondolom egy erővágót csak úgy nem adnak el a sok lopás miatt...
2012. máj. 8. 14:18
 3/7 A kérdező kommentje:
Na megnéztem, és eltátottam a számat. Ez ennyi? :O Hát, akkor nem csodálom, hogy ennyire sok a lopás. Simán megvan bármelyik Praktikerben fillérekért...
2012. máj. 8. 14:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem pont a praktikerben venném meg azt az erővágót, nem biztos, hogy a legjobb minőség, de valóban nem drága, és bármelyik szerszámboltban kapható, közönséges lakatos szerszám.
2012. máj. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért az be is tenne, ha azért nem lehetne kapni erővágót erkölcsi bizonyítvány és NBH-s átvilágítás nélkül, mert azzal bringazárat lehet vágni :) Ez bizony azon cégek sara, akik ezeket a zárakat gyártják, árulják. Nem szabad ilyet venni. Mondjuk én ezért biztos nem költenék erővágóra, inkább lakatost vagy valami más, erővágóval/akkus flexszel rendelkező mesterembert hívnék, ha ilyen trükkel próbálkozna valaki. A bringámról nekem papírom van, ezért senki nem szólhat bele, hogy mit vagdosok róla.
2012. máj. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez sajnos egya kivédhetetlen trükk. Kezd elterjedni ez a módszer: szépen ráraknak egy nagyon erős lakatot a biciklidre. Meglátod a cuccot: kétségbeesel, próbálod leszedni, nem sikerül. Elmész haza, vagy mindenesetre szerszámokért valahova, hogy majd később levakard onnan valahogy az idegen lakatot. Ők persze ezalatt tudván, hogy biztosan távol vagy, szépen bármit csinálhatnak a bicikliddel.
2012. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kiegészítve a fentit: A legjobb amit ilyenkor tehetsz, hogy 1. a kerékpárodnál maradsz és valaki ismerősöddel hozatsz szerszámot. 2. Úgy teszel, mintha elmennél onnan, de valahol megbújsz és figyeled, hogy jön-e valaki a lakatért.
2012. máj. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!