Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van elsőbbsége kerékpárs...

Kinek van elsőbbsége kerékpársávon haladónak, vagy a kanyarodó autónak, aki keresztezni akarja a kerékpársávot?

Figyelt kérdés

Mivel Budapesten egyre több a kerékpársáv, pl. a kiskörúton Astoria-Deák között is. Vagy a most átalakított Andrássy úton.

Szóval ha én kerékpársávon haladok, balra mellettem lévő forgalmi sávból szeretnének jobbra kanyarodni kerékpársávon keresztül. Én úgy tudom csakis a kerékpárosnakvan elsőbbsége, de meddig?

Értem ezen, hogy bekanyarodhat, vagy ráállhat a kerékpársávra, ha nem tud utána ügyesen menni, így feltartva mögötte a kerékpáros forgalmat. Ha nem, akkor mikor kanyarodhat el ill. állhat rá (és úgy kanyarodik be jobbra)? Kényszerítheti a kerékpáros forgalmat megállásra vagy fékezésre?

Igen, nem helyett örülnék, ha bővebben kifejtenétek a véleméyneteket és linkelnétek kresz szabályt ide.

Köszönöm a válaszokat.



2012. máj. 17. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A kerékpárosnak van elsőbbsége, papíron szerintem fékezésre sem kényszeríthetnek, de úgyis megteszik, mert ők dobozban ülnek. :)
2012. máj. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ez komoly kérdés??:D
2012. máj. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Kerékpárral mész és kerékpársávról kerékpársávon keresztül autós útra kanyarodsz?
2012. máj. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Utolsónak, kerépárral megyek egyenesen mindvégig kerékpársávon.
2012. máj. 17. 11:19
 5/12 anonim ***** válasza:
A kerékpárosnak,de hozzá kell tennem,hogy szerintem ez nincs jól,ha figyelembe veszem azt,hogy ki mit lát az adott helyzetből. Egy autós nem biztos,hogy észreveszi a pakoló autók takarásából a gyorsan haladó kerékpárost,aki eddig vele párhuzamosan,azonos irányban közlekedett. A visszapillantót sem erre tervezték. A kerékpáros magasabban helyezkedik el,ezért jobban látja a balról jövő autót. Lehet a kanyarodáskor az autósnak mindig meg kéne állnia a kerékpársáv előtt,hogy meggyőződjön róla jön-e kerékpáros.Lehet inkább a táblák színét kéne kerékpárút jelzésére.
2012. máj. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Autóval és kerékpárral is közlekedek.


A kerékpárosnak van elsőbbsége.


- Ez lesz a sír felirata is.


Mint autósnak, őszinte részvétem. Figyeljünk nagyon egymásra!

2012. máj. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

5. hozzászólónak.

Mivel az Andrássyt átalakították már ott sincsenek parkoló autók, szóval ha belenéznének 100%. hogy látnak. Ezt kevésszer tapasztalom.

2012. máj. 17. 11:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Én nem arra az útra gondoltam konkrétan,hanem általánosságban. Nekem a gyalogátkelőkkel is gondom van. Passzív eszközökkel is megoldható lenne pár dolog,hogy jobban felhívja a figyelmét az embereknek,csak megfelelő helyre és formába kéne elhelyezni a figyelmeztetéseket.

Na mindegy, nekem nem a kerékpárosokkal van a gondom,hanem a hatékonyabb megoldást keresem.. Mint írtam, törvényesen a kerékpárosnak van elsőbbsége.

2012. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Ameddig te egyenesen haladsz, addig neked van elsőbbséged. Javítsatok ki ha tévedek.

Amúgy valaki meg írja nekem privatba, mi ez a biciklis elsőbbség?

2012. máj. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az elsőbbség megadása azt jelenti, hogy nem kényszerítheted az elsőbbséggel rendelkezőt haladási sebességének vagy irányának HIRTELEN megváltoztatására. Gyakorlatilag tehát akadályozhatod, persze csak a feltétlenül szükséges mértékben.


Tehát ilyen helyzetben az autós meg kell, hogy adja az elsőbbsèget a kerékpárosnak, de ha ezután megáll forgalmi okból a kerékpársávon, azt jogosan teszi. (Hasonló ahhoz a szituhoz, amikor valaki autóval kisorol a külsőbe, majd jobbra kanyarodna, de gyalogost kell elengednie és így feltartja a külsővel egyenesen haladni kívánókat.)

2012. máj. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!