Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mióta vannak Magyarországon...

Mióta vannak Magyarországon körforgalmak? Mikor kezdték el az első körforgalmak építését?

Figyelt kérdés
Férjemmel összevitáztunk, hogy az én állításom szerint nem régebben, mint 10 éven belül, az Ő állítása szerint több, mint tíz éve van Magyarországon körforgalom. Pontosabban vidéki kisvárosokról van szó!
2012. máj. 17. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1979 04.15-én készült az első körforgalom.
2012. máj. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszel urad és parancsolódnak? :-))

Bizony, már jó régen készült el az első. Az tény, hogy mostanság gombamód szaporodnak. Talán ezért gondolod.

2012. máj. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
A lánchíd budai oldalán mióta az eszemet tudom van körforgalom. Én 77es vagyok.Persze nem volt valami népszerű,de a nagy elterjedés a 90es évek eleje-közepe volt szerintem.
2012. máj. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3: Nem jól tudod, az csak nemrég lett körforgalom.

Ez nem kerek teret jelent, hanem a járművek haladásának szabályozását. Pl. Kispesten a Kós Károly tér négyszögletes, és körforgalom van ott. Azaz azon a téren csak az óramutató járásával ellentétes irányban szabad közlekedni. A térre behajtás nem, az onnan kihajtást jobb indexszel kell jelezni.

2012. máj. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A körforgalom , és a maival azonos jelölésű tábla már 1975-ben is létezett (sőt, valószínűleg ekkor vezették be). Ezt igazolja az, hogy a KRESZ rendelet I.részének 13§/c (körforgalom) pontja a rendelet első kiadása óta változatlan!


[link]


Az más kérdés, hogy a körforgalmak korábban csak kényszerből épültek: mindig valamilyen templom vagy közpark stb. megkerülésére szolgáltak, amelyeket kör alakban lehetett járművekkel kerülni.


Magyarországon 1990-től kezdtek el építeni kifejezett forgalombiztonsági célzattal körforgalmakat, Nyugat-európai minta alapján. Magyarán itt már tényleg az volt a cél, hogy a hagyományos, és sokszor balesetveszélyes kereszteződéseket megszűntessék.

2012. máj. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor köszi..én vagyok figyelmetlen :( Én "78-as vagyok, mégsem figyeltem gyerekkoromban, hogy vannak e körforgalmak. :)
2012. máj. 18. 23:18
 7/11 anonim ***** válasza:
A budapesti Kálvin tér az 1950-es években biztosan körforgalom volt fényképek és térképek tanúsága szerint.
2012. máj. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azokon a képeken látsz körforgalom táblát? Abban az időben a KRESZ még nem is ismerte ezt a fogalmat!
2012. máj. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Megnéztem egy rakat képet. Pont úgy nem volt körforgalom a Kálvin téren, mint ahogyan nem volt a Clark Ádám téren sem.
2012. máj. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én 1969 és vagyok,de már akkor is volt már a Lánchíd budai oldalán amikor én lehettem kb. 3-4 éves amikor Budára kellett vinni engem a korhazba akkor már van öt 73-74'beb
2022. júl. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!