Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha letört a rendszámtáblám,...

Ha letört a rendszámtáblám, de megvan, akkor mi a teendő? Nem sérült, tehát saját magam is visszacsavarozhatom?

Figyelt kérdés
Mikor parkoló autómhoz visszatértem, a rendszámtáblát letörve találtam nekitámasztva a kocsimnak. A sérülésekből ítélve valaki tolatás közben akadhatott bele úgy, hogy az leszakadt. A tábla ép, csak a csavart tört el benne. Gondolom arra nincs esély, hogy a tettes előkerüljön. Viszont szeretném tudni, hogy azon kívül, hogy otthon visszateszem, kell valami mást csinálom.
2012. máj. 28. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
veszel egy új tartó keretet felcsavarozod bepattintod és kész ennyi :D + örülj hogy meg van
2012. máj. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem kell csinálnod semmit szerzel 1 új keretet és kész.

de ha nagyon akarod tehetsz feljelentést vegyenek ujj lenyomatot a rendszámtábláról, ha a nyomozást megszüntetik tettes ismeretlen jelszóval elmehetsz akár a legfelsőbb bíróságig, vagy fogadhatsz magán nyomozót...stb

2012. máj. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Természetesen nem fogadok magánnyomozót, mivel gondolom amúgy sincs sok esély a tettes megtalálására. De szerintem nincs is rá szükség.
2012. máj. 28. 21:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Simán felcsavarozod és kész. De azért aki letörte arról is meglenne a véleményem. Én személy szerint ha ilyet csinálnék akkor legalább egy cetlire egy telefonszámot felírnék és az ablaktörlő á tenném....
2012. máj. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért nézd meg,hátha felvette valami ipari kamera az esetet..Nem a károd nagysága miatt,csak úgy buliból...
2012. máj. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia, rendőrként írom.

Akkor érdemes feljelentést tenni, ha fel van szerelve kamera, ami láthatta az esetet. Újnyomatot senki nem fog venni ezért, amúgy sem lenne értékelhető. Amennyiben megvan a kamera alapján az autós, úgy már megteheti a kárrendezést, akár a biztosító, akár megtérítés útján.

Volt ilyen esetünk, mikor elhajtott a koccanást okozó, és kamera alapján be lett azonosítva az autó, a tulajdonosnál pedig otthon meglátszott a sérülés. Így kapott egy bírságot közúti baleset okozása szabálysértés miatt, illetve kötelezték a kár megtérítésére.

Érdemes megnézned, esetleg megkérdezned a kamerák látószögét, azonban te a felvételeket nem kérheted ki, innentől kezdve a bejelentésben el kell mondani, hogy ezen a napon 12 és 13 óra közötti időben, itt letörték a rendszámtáblád, és a közeli OTP kamerája rálát a parkolóra...


Ha el akarod kerülni ezt a procedúrát, akkor természetesen te is vehetsz egy rendszámtáblakeretet, és visszarakhatod. Amennyiben megsérült a rendszámtábla, a helyi illetékes okmányirodában 12500Ft-ért cseréltetheted darabját.

2012. máj. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ha nem másik jármű törte le, hanem valaki kézzel, akkor pedig rongálás történt. Mindkettőt érdemes bejelenteni, ha van értelme, van bizonyíték.

2012. máj. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
KÖszönöm szépen!
2012. máj. 29. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!