Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szlovákiában kerékpárosoknak...

Szlovákiában kerékpárosoknak kötelező a bukósisak lakott területen belül?

Figyelt kérdés
Sajnos semmi érdemi infót nem találtam neten, remélem valaki tud segíteni. És légyszi a "szerintem"-mel kezdődö válaszokat hagyjuk, biztosra szeretnék menni. Köszönöm előre is:)

2012. jún. 15. 22:47
 1/8 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
47%
Kihagyom az általad kért szót! Kamionnal szoktam szlovák településekre is járni, soha, senkin nem láttam bukósisakot, de még lakott területen kívül sem!
2012. jún. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pozsonyba megyünk bringázni, de az a hír járja, hogy 20 euróra büntetnek, ha nincs sisak... Biztosra szeretném tudni, hogy a kreszben mi szerepel, de azért köszönöm a választ!
2012. jún. 15. 22:58
 3/8 anonim válasza:
100%

Lakott területen belül csak 15 év alatt kell a sisak, lakott területen kívül mindenkinek. Rossz látási viszonyok esetén (már sötétedéskor is) láthatósági mellény viselése kötelező.

Szlovákiában élek, úgyhogy nyugodtan hihetsz nekem. :)

2012. jún. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Legalább egy felesleges kiadással kevesebb, nem kell sisakot venni 1 útra:)
2012. jún. 15. 23:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, pedig a sisakot nem viccből találták ki és nem 1 útra kell(ene) megvenni.

Ha még előreláthatóan 1 éven belül valaha kerékpárra szállsz, érdemes venni.

2012. jún. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
Akkor hordj sisakot biciklin és jogosítványoztasd le a kutyádat is
2012. jún. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Naponta többszáz km-eket tekerek, eddig is megvoltam sisak nélkül, de szlovákiában még nem tekertem:)
2012. jún. 17. 00:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát, akkor szerencséd van, de nem kéne ezzel játszani.

Mondjuk oké, ha nagyobb sebességgel elütnek ugyan úgy meghalsz, de a csúnyább borulásoknál életet menthet. (Nem jó dolog fejjel aszfaltot fogni.)

2012. jún. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!