Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért ilyen arrogánsak,...

Miért ilyen arrogánsak, bosszúállók, ön-, és közveszélyesek az emberek - szinte kivétel nélkül?

Figyelt kérdés

Tegnap délután vásároltam egy öreg Transporter buszt Kaposváron és elindultam vele Esztergom irányába.

Mikor besötétedett jöttem rá,hogy összeégett a világításkapcsoló és csak helyzetjelzőm van illetve reflektorom de az is csak úgy,hogy ha folyamatosan húztam a fénykürtöt.

Választhattam,hogy alszom reggelig az út szélén vagy bevállalok rendőrt,anyázást és így autózom a célig,az utóbbi mellett döntve elindultam.

Nagy kaland volt mire hazaértem ...

A szembejövők 99%-a nem érte be pár villantással,hogy nemtetszését fejezze ki netán figyelmeztessen esetleges hanyagságomra hanem azonnal tele reflektorral sőt néha még ködlámpával rálicitálva reagált.

Gondolatban többször rákérdeztem,hogy "neked is sz@r a gyújtáskapcsolód vagy szimplán vehemens tahó-e vagy?" ...

Sőt tucatnyian "rámhúzták" a kormányt volt aki "beijesztett" sőt amerikai párbajt játszva jött át a sávomba és az utolsó pillanatban kapta félre a kormányt ... Egy új Mercivel négy fiatal srác vagy 3x megelőzött,félreállva elengedett,hogy utána hátulról reflektorozva "büntessen" mi több állóra fékeztek előttem az öklüket rázva,anyázva (amikor kiszálltam és konstatálták,hogy 120 kilós és 190 magas vagyok bezzeg füstölő kerékkel eltűntek pedig csak elmondtam volna nekik a szitut,a keresztkulcs véletlenül maradt a kezemben).

Egy netán fennhagyott refi nem a világ de engem meg is ölhettek volna ha kevésbé rutinos vagyok !

Na most akkor ki is a közveszélyes ?!


2012. jún. 30. 15:45
 1/9 anonim válasza:
Ez nagyon jó kérdés, én is tapasztaltam már hasonlót.
2012. jún. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Te vagy az Pufi ? A traktort latod nem szabadna lecserelni holmi VW kacatra...

Oszinten mit vartal? Somogy...Magyarorszag... nehez ugy akarmilyen empatiat kicsikarni. Ha valaki eloted haladt volna normalis vilagitassal, hogy TE is lathass akkor egyszerubb lett volna az eleted, ugy ugye ha valaki megall es megkerdezi segithet-e mert valoszinu normalis emeber csak kenyszerbol csinalja ezt...mit vartal kerdezem megegyszer? Nincs egy darab normalis sem....

2012. jún. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát..most írhatnám,hogy "ejnyebejnye,buta autósok"...

Viszont az emberek többségének abszolút televan a hócipője /érthető okokból/az ilyen ködlámpás-fényszórós+helyzetjelzős-banki hiteles menőcsávókkal...

A xenon elterjedése pedig még erre is rátesz egy lapáttal..

Tehát összességében megértem a visszafényszórózó autósokat,kivéve azokat az idegbetegeket,akik még megállnának struccozni is...

2012. jún. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

azért a szembejövőket is meg lehet érteni (nem a kormányhuzogatós törpemafiózók). bizony az is nagyon zavaró és veszélyes tud lenni mikor a szembejövő nem hajlandó lekapcsolni a reflektort. nem véletlenül tiltja a kresz is a refl. használatát abban az esetben ha van szembejövő forgalom. és nem az a baj ha véletlenül fent marad mert mindenkivel előfordulhat hogy elfelejti lekapcsolni de van olyan akire legalább 6x kell villantani mire nagy kegyesen leveszi a reflektort. tény hogy erről most nem tehettél de a kresz szerint akkor is te voltál a szabálytalan.

ennél talán csak két rosszabb van: az aki a legkisebb esőben is felcsapja a ködlámpát mert ő úgy érzi biztonságosnak és nem érdekli hogy kisüti a többi autós szemét. a másik pedig a gagyi xenonos boyracer hülyegyerek.

2012. jún. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
jogos hogy így viselkedtek,én is szoktam káromkodni,meg a jó édes anyukájára gondolni,mikor fent hagyja a refit.de ha muszájból kellett égetni akkor az a kocsi tényleg kaki,de a többi autós ezt nem tudhatta.
2012. jún. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Figyelj ne vedd ezt ilyen negatívummal ,mert téged is zavart amikor más jött refivel szerinte, nemde?

Amúgy meg 99%-a a sofőröknek ideges ilyen helyzetben ha kisütik a retináját este.

2012. jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én mondjuk azokat maximálisan meg tudom érteni, akik figyelmeztetnek a refi lekapcsolására, mert nagyon veszélyesen elvakítja a szembejövőket. Ha pedig csak helyzetjelzővel mentél, az még rosszabb, mert annak túl kicsi a fényereje. Az előzgetős-kormányráhúzós viselkedésformáknak viszont tény, hogy semmi értelme.
2012. jún. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Helló! én még az első autómmal voltam hasonló helyzetben, mint te. Kispolszki volt, kerek kisműszerfalas, dinamós. 200 kmről hoztam haza, rámesteledett, én még nem tudtam, hogy hogyan kell felkapcsolni a lámpát. (Pedig abban elől a muszerfalon igazán nem sok minden van, összesen 2 kapcsoló, és abból pont a lámpa az egyik) Na rám is rengetegen villogtak, dudáltak (mondjuk a hihetetlen sebességem miatt is) ráadásul autópályáztam is, mentem vagy 70_el... Most már csak röhögök magamon, hogy mekkora hülye vagyok, hogy így elhoztam a kocsit egyedül friss jogsival.
2012. jún. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,díjaztam.
2012. jún. 30. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!