Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, hogy mindenki...

Miért van az, hogy mindenki tud öv nélkül vezetni csak én nem?

Figyelt kérdés

Nem azért kérdem, hogy baj-e tudopm, hogy ez lenne a helyes.

Csak mindenkit látok öv nélkül mbeűl a kocsijába és vezet akár 2 utcát vagy akár 2 órát, teljesen el van.

Sőt van akit még az öv idegesít. Én meg nem bírok 2m-ert se gurulni a kocsival anélkül, hogy bekötném magam. Idegesít, hogy nm vagyok bekötve.


Még ismerőseim akik tényleg nagyon betartják a törvényt, ha kimennek 3 utcát a kisboltig se kötik be magukat.

Én ezen leőúdök meg, Ők meg azon, hogy: minek kötöm be magam ha csak a szomszéd utcába gurulunk át...


Miért van az, hogy nekem ez nem megy, mindenkinek meg simán, észre se veszik?



2012. júl. 2. 16:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Én is mindig bekötöm magam, még ha egyik parkolóból állok át a másikba, akkor is. Sajnos a családban történt már olyan baleset, hogy a cél előtt kb 700 méternyire kötötte ki a hölgy a biztonsági övet, és akkor mentek beléjük. Csúnya baleset volt. ha be lett volna kötve, kevesebb sérüléssel úszta volna meg. Azóta nem tudok úgy autóba ülni, hogy ne kössem be magam.
2012. júl. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
igen,vannak érvek és ellenérvek.lehet ha beköti magát az ember,akkor megússza 1 bokatöréssel,vagy örök életére nyomorék lesz.de nem 1,nem is 2 vezető/utas életét mentette már meg a biztonsági öv.és speciel bekötöm magamat,meg a 92 éves dédanyámat is,hogy ne húzzanak le a sünök 30 ropival,meg ok hogy tutifrankón vezetek,de van aki lúdért,fél disznoért,meg zsák kompéré vette a jogsiját a józsfvárosi piacon,ilyen köcsögök miatt ne dögöljek már meg ha nem muszáj.ha meg mégis én mosom kezeimet,be voltam kötve,meg az utasaim is (bár akkor ,ár lehet hogy mindegy xd)
2012. júl. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Baleset érhet akárhol, még ha te magad jól és óvatosan is vezetsz, más még lehet idióta szerencsétlen. A kisbolt utcájában kiszalad eléd egy kutya vagy gyerek, félrekapod a kormányt, megfogod a villanyoszlopot akár csak 30-as tempóval is és máris ott a gond: nem vagy bekötve, így lefejeled a kormányt, ami visszaboxol, mert a légzsák meg úgy nyílik, hogy feltételezi: be vagy kötve, azaz lassítja a test előrelendülését az öv. Rosszul hangzik, mi? Nos, ezért helyes, ha minden távon bekötöd magad.
2012. júl. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Gratulálok, inkább légy büszke magadra, hogy vigyázol az életedre!!!
2012. júl. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 bp1985 ***** válasza:
Nem minden esetben véd meg az öv. Halálos baleset is történhet miatta. Lehet jobban jársz, ha mondjuk kirepülsz a kocsiból, eltörik a kezed, minthogy az öv miatt meghaljál. Nem azt mondom, hogy nem kell magad bekötni, de én pl Pesten nem kötöm be magam. Hozzáteszem, igazából gusztustalan, hogy a taxis mehet szabályosan öv nélkül...
2012. júl. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
bp attól, hogy te ilyen buta vagy, még nem kell hangoztatni. Nem azért jó az öv, mert minden esetben megvéd, hanem mert több esetben véd meg, mint ahányban árt. Az ilyen buta érvelések miatt, mint a tied, pár ostoba ember elhiszi, hogy logikus, amit mondasz, és csak akkor jönne rá, hogy nem volt igazad, amikor már meghalt. Remélem, amikor egy balesetednél kirepülsz az autóból, nem az enyémbe repülsz be, és ölsz meg vele...
2012. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

szerintem ennek örülj inkább!

ugye a biztonsági öv "egy felesleges dolog" a legtöbb fiatal szerint...amikor elszállnak apuci kocsijával,mert ugye friss jogsival rallyzni kell a csajok előtt hogy királyak legyünk és rommá törik az arcukat,akkor gondolkodnak el rajta,hogy lehet nem hülyeség az az öv.sajnos vannak olyan hülyék akik a saját kárukon sem tanulnak.egyik haverom háromszor törte már össze magát,egyszer sem volt becsatolva és most ugyan úgy nem csatolja be magát.hát ő tudja

én mindig becsatolom magam (akkor nem szoktam,amikor tudom hogy pár házzal arrébb kiszállok) és nem azért,hogy ne büntessenek meg a rendőrök.egyszerűen féltem az életem és másokét is,ezért igen sokat szoktam veszekedni a haverokkal amikor én vezetek és nem csatolják be magukat!

19/F

2012. júl. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 bp1985 ***** válasza:

Remélem, amikor egy balesetednél kirepülsz az autóból, nem az enyémbe repülsz be, és ölsz meg vele...



Szövegértelmezést ne nagyon oktass senkinek, mert átvered. Senki nem írta, hogy átrepülnék egy másik autódba.


Balesetet meg nem hinném hogy okozok...

2012. júl. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Egyrészt nincs másik autóm, másrészt nem a szándékod kérdése, hogy hova repólsz egy balesetnél. Nem baj, azért nagy vagy, és kemény, és bátor, és főként okos!
2012. júl. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 bp1985 ***** válasza:
Bocsánat, egy db d betű becsúszott. Amióta vezetek, (kb 1 mill km), EGYETLEN egy balesetem volt, egy motoros pizzafutár jött ki elém, nem adta meg a jobbkezet. Utolsó útja volt neki a pizzával. Soha még egy koccanásom nem volt, pedig nem csak szgk-t vezetek.
2012. júl. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!