Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Napokban vizsgázom, opel...

Female73 kérdése:

Napokban vizsgázom, opel corsa B tipusú személygépkocsival. A rutin vizsga pályán való Y megfordulással problémáim vannak. Valaki leírná nekem szavakkal, hogy megy a kuplung, fék gáz használata pontosan?

Figyelt kérdés

2012. szept. 11. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:

most az y megforduláshoz hogy jön a gáz, fék, kuplung??

ott már csak a kormányzással kell foglalkozni.

egyébként úgy tudom nincs már rutinpályás cucc, csak a forgalom.

amúgy meg, irányjelző jobbra, megállsz, balra mész, majd visszaszeded hátramenetbe és balra tekerve folytatod utad előre.

2012. szept. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen , de ha csak kormányozok a kocsi nem halad előre se hátra, a lábnak is kell dolgoznia....
2012. szept. 11. 17:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Megállsz, kuplung be, hátramenetbe rakod, elég csak csúsztatni, arra kormányzol, amerre kanyarodsz, kuplung fék, még azzal a mozdulattal 1.-be rakod csúsztatod, kanyarodsz és mész előre. Nem bonyolult, majd belejössz :) Amúgy hülyeségnek tartom ezt a csúsztatást, sokáig tartott ameddig már nem nyomtam görcsösen menet közben is :D
2012. szept. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Y: kicsapod az indexet, egyesben az autó, a lábad a kuplungon és ha kicsit már felengeded a kuplungot akkor elindul az autó. Ha nem dízelesen hanem benzinesen tanulsz akkor adj egy kis gázt hozzá. A lényeg hogy kuplungot emeled, ha pedig befejezted a kanyarodást akkor kuplungot teljesen benyomod és fék. Csináld lassan, nem azt figyelik milyen gyorsan csinálod, hanem hogy mennyire figyelsz közben a környezetedre és milyen jól csinálod meg az Y-t. Én spec. hnap vizsgázom forgalmiból, Y-fordulással nincs gondom így remélem tudtam segíteni :)
2012. szept. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 viktor1001 válasza:
szerintem igazából ott már bajok vannak ha nemtudod helyesen használni azt a 3 pedált:Dlégyszi írd majd le az autód rendszámát:D
2012. szept. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem is használom a gázpedált az Y-hoz. Kuplung és fék kell csak hozzá! Benzines autón tanulok, és tökéletesen működik a dolog!
2012. szept. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
na hallod viktor1001 nem kell attol félned hogy esetlegesen összetalálkozunk... meghát azért van fogalmam arról melyik pedál mire való csak kicsit gondban voltam evvel kapcsolatban...de azóta már képben vagyok totállissan
2012. szept. 28. 17:29
 8/8 viktor1001 válasza:
akkor jó :)
2013. jún. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!