Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 1958. 02. 06. az mu csapatának...

Toth.peter kérdése:

1958. 02. 06. az mu csapatának a feketenapja. Pontosan hogyan is zajlott?

Figyelt kérdés
(Repülőgép baleset)

#1958 #feketenap #légibalesett
2012. szept. 27. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A müncheni reptér nem túl jól letakarított latyakos kifutópályáján próbáltak felszállni - az első két próbálkozást hibás motorparaméter miatt megszakították. Gondolták harmadikra jó lesz, ha óvatosan gyorsítanak - de mire elérték volna a megfelelő sebességet belefutottak a pálya utolsó harmadában lévő mélyebb latyakba, ami lelassította az Airspeed Ambassador típusú gépet. Se felszállni, se megállítani nem tudták, így túlfutottak a pályán, először egy tanyát aztán egy ólat vagy garázs találtak telibe. A gép darabokra szakadt, az üzemanyag elkezdett égni.

2 fő személyzet és 21 utas halt meg, közöttük volt 7 játékos, az edző és egyéb segítők is.

2012. szept. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz. Én úgy tudom hogy 7 manchesteri halt meg a többi meg túlélte. Pl.:Bobby Charlton.
2012. szept. 28. 14:10
 3/5 anonim ***** válasza:

A Háy György-féle könyvből írtam ki az adatokat, mert csak a balesetre emlékeztem, azokra nem. De egyszerű utánanézni:


[link]


Meghalt játékosok:

Geoff Bent

Roger Byrne

Eddie Colman

Duncan Edwards (15 nap múlva kórházban)

Mark Jones

David Pegg

Tommy Taylor

Liam "Billy" Whelan


Rajtuk kívül 9 játékos volt a gépen akik túlélték, de közülük volt aki soha többé nem játszott.

2012. szept. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Erről a dologról láttam tegnap egy részt a NatGeon a Légikatasztrófákban

[link]

2012. szept. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm én is megnéztem (rajongója vagyok a műsornak)
2012. okt. 5. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!