Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Igaz az, hogy ha 17 évesen...

Igaz az, hogy ha 17 évesen meglesz a jogsim, akkor 1 évig csak úgy vezethetek, ha ül mellettem egy felnőtt korú?

Figyelt kérdés
2012. okt. 15. 18:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem. Már a múlt héten sem volt igaz, tavaly sem, két éve sem és tíz éve sem. Ennek ellenére mindig ezzel a "biztos, minisztériumi forrásból származó" információval riogatják a friss jogsisokat a "tapasztalt, öreg rókák". Aztán egy részük el is hiszi, csakúgy, mint azt, hogy 21 évtől lehet majd B-re vizsgázni, félmillió forint lesz a jogosítvány és bevezetik a próbajogosítványt, amit az első szabálysértésnél elvesznek és csak megismételt tanfolyam, illetve vizsgák után adják vissza.
2012. okt. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem, de ajánlott, ugyanis legalább lesz valaki melletted akinek van tapasztalata a vezetésben.
2012. okt. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
NEM NEM NEM NEM!!! Sosem volt ilyen!
2012. okt. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Persze, de csak akkor ha szőke a hajad, ellenkező esetben 3évig kell segédvezető, és nem kanyarodhatsz balra.


/De most komolyan, honnan vetted ezt?/

2012. okt. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Mielőtt teljesen ledorongolnátok a kérdezőt, csak szólok, hogy szlovákiában van ilyen szabály!


Kedves kérdező, ha magyarországról írsz, akkor itt nincs ilyen, ha megvan a jogsid vezethetsz egyedül!

2012. okt. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Nem de jobb azért ha az első időkben ha távolabbra mész lesz valaki veled.
2012. okt. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. okt. 16. 16:01
 8/18 anonim válasza:
Ezt anno én is hallottam. Motoros pl. 2 évig nem vihet utast.
2012. okt. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 galee válasza:
0%

99-ben (múlt évszázad/évezred) nekem bepecsételték, hogy kezdő vezetői engedély, lejárat 2 év. Nem vezethettem egyedül és külföldön sem, a szabálysértéseket pedig regisztrálták. Ezt a szabályozást 2-3 évvel később el is törölték.


Amúgy, ha jól tudom 17 évesen le lehet tenni a jogsit, viszont csak akkor vezethetsz, ha betöltötted a 18-at. Ez mindig is így volt.

2012. okt. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Ma hallottam a rádióban, hogy a Kormány fel akarja emelni a korhatárt, már készül a jogszabály... Így a helyes válasz, nem lesz melletted felnőttkorú, de 17 évesen jogsid se lesz.
2012. okt. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!