Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Pót féklámpa fénye nem tükröző...

Pót féklámpa fénye nem tükröződhet vissza az utastérbe?

Figyelt kérdés
Miért nem? Értem én, hogy balesetveszélyre hivatkoznak, csak nem tudom miért. Elmagyarázná nekem valaki?
2012. okt. 27. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, ha a hátsó szélvédő párás egy kicsit...
2012. okt. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gondolok rá, fűtőszál nélkül el sem indulok. Tudom mit mond a kresz a kíméletes üzemről melegen , de én inkább rendesen befűtöm az autót, mielőtt elindulok. Tetőablak kinyit, vezetőoldali ablak kicsit le, indít és adok egy kevés fűtést, közben meg áttörlöm az ablakokat. Még mindig nem értem, mi ebben a balesetveszélyes. Párás ablakokkal elindulni, viszont egyértelműen balesetveszélyes.
2012. okt. 27. 18:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Te befűtöd, de nem mindenki teszi ezt. Van, aki akármennyire is szeretné, nem ér rá és vannak autók, ahol erre nincs is mód. Mondjuk egy üveges furgon esetén, ahol nincs hátul fűtőszál, jó darabig eltart, mire megszűnik a párásodás.

De nem kell feltétlenül párásnak lennie az üvegnek ahhoz, hogy zavaró legyen a visszatükröződő piros fény. A kívülről-belülről teljesen tiszta üveg is képes kellemetlen meglepetésekre, főleg éjszaka. Nappal nincs gond, a kinti fényben nem is látod, hogy a féklámpa össze-vissza világít, de éjszaka már csak a vörös fényfoltokat látod a hátsó szélvédőn, a mögötted található fényeket, alakokat nem. Így pedig a középső tükör gyakorlatilag használhatatlanná válik, mert az meg pont oda néz, ahol általában tükröződni szokott a féklámpa fénye.

2012. okt. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!