Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kedves AUTÓVAL NAPONTA közleke...

Claudia075 kérdése:

Kedves AUTÓVAL NAPONTA közlekedők! Szeretnék némi statisztikát arról, hogy kit hányszor / milyen gyakran / és főként hány forintra büntet a rendőr? És kit NEM / SOHA?

Figyelt kérdés

Férjem szerint ez olyan gyakori és megúszhatatlan, hogy ha kihajtasz a kapud elől az útra, az minimum 10.000... vagy 5.000 csekk nélkül... Minimum!

Mit hallottatok arról, hogy a rendőrségnek ki van adva a havi büntetési kvóta, amit be kell hajtaniuk a kasszába...????!!!!



2012. okt. 31. 06:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem cserélj férjet.
2012. okt. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

1,5 millió km legalább van a fenekemben. Én is úgy vagyok vele, hogy amikor valaki legalább havi 5-6 ezer km-t megy, akkor elkerülhetetlen - a nagy számok törvénye alapján - hogy néha elkövessen ezt-azt, akár akaratán kívül is.


Mindazonáltal nekem 98-ban bevonták a jogsimat 6 hónapra, azóta csak tavaly volt dolgom a rendőrséggel egy gyorshajtás és egy tilalom ellenére balra kanyarodás kapcsán.


Ja, meg a múlt héten, amikor a rend éber őre 5000 Ft ellenében tájékoztatott, hogy egy hónapja lejárt a műszakim.


Amikor az objektív felelősség intézményét bevezette a kormány, akkor a szóvivő úgy nyilatkoztott, hogy abban az évben a rendőrség 17 milliárddal kevesebb pénzt kap a költségvetéstől, amit a bírságokból kell beszedniük!

Egyik rokonom rendőr, és a főnöke morcos, ha a nap végén se bírság se feljelentés, mert - szerinte - ezen lehet mérni, hogy a rendőr dolgozik vagy sem!

2012. okt. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Közben eszembe jutott még valami:

Boldogult apósom jött haza szinte minden héten, hogy megint megfogta a rendőr és 20000 Ft-ot kellett fizetnie valami szabálysértés miatt! A helyi postán sose látták csekket befizetni (mire nem jó egy kis falu?), később kiderült, hogy a pénz a kocsma játékgépében landolt!

2012. okt. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

ha már engem is megkérdeztél ,hát válaszolok :

egyáltalán nem törvényszerű,hogy mindig mindenkit megbüntessenek a rendőrök,

rengetegen vagyunk,akik minden nap vezetünk és évek óta nem lettünk megbüntetve,

nincs titka,simán csak normálisan kell közlekedni,

ha mégis elizél valamit az ember a Hatóság szeme láttára,akkor meg normális emberi hangon meg kell próbálni elnézést kérni a rendőrtől,nem pedig úgy nyitni,mint sokan : Mi van kiskocsog,te akarsz megbüntetni ?

2012. okt. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Engem rendőr még soha nem büntetett meg, bár az is igaz, h odafigyelek a dolgokra.

Egyébként meg a kvótával kapcsolatban már többször volt cirkusz, nagyon rá vannak állva, h menjen a bírság, nem véletlen hozták be, h most már a sárgáért is büntetnek.

A többi ganaj dologról meg ne is beszéljünk.

2012. okt. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
25 éve vezetek, de eddig egyszer sem lettem megbüntetve, söt még csak meg sem állitottak semmiért - tehát nem azért, mert kibeszéltem magam.
2012. okt. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
10 éve vezetek, havi min 1500km vagy jóval többet, de soha semmiért nem büntettek meg a rendőrök. Megállítani is csak párszor. Átnézték a papírokat és annyi. Viszont parkolás miatt kellett fizetnem háromezer párszáz forintot Miskolcon, de azt is csak egyszer... Szóval nem mondanám annyira jellemzőnek hogy ha kigurulsz a kapun már nekedesnek...
2012. okt. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
lassan 3 éve kocsikázom és még nem is állítottak meg a rend éber őrei,ebből kifolyólag bírságot se kellett még fizetnem. (le is kopogtam)
2012. okt. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"nem véletlen hozták be, h most már a sárgáért is büntetnek."


Bírságolnak.


A sárgán már 26 évvel ezelőtt is meg kellett állni, amikor még én tanultam a KRESZ-t! Nincs ebben semmi újdonság.

:D

2012. okt. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
26%
Hát nekem van egy elég durva mérlegem. 23 alkalommal igazoltatott eddig összesen rendőr a 2 év alatt. Az első másfél évben, 33 ezer km alatt 17 büntetést szedtem össze. Van közte a létező minden. 3 gyorshajtási is pl. Viszont rengetegszer úsztam meg büntetést. 2-szer jöttek utánam nagy sebességgel szirénázva, mikor 50 helyett 120-al mentem az Üllői út 2x1 sávos szakaszán, meg mikor 70-nel mentem Újpesten. De ezeknél nem büntettek meg, mindössze az autót meg engem vizsgáltak át, de olyan szinten, hogy még a rágógumi csomagom is ellenőrizték. A 120-asnál még viperát is találtak az autómban, mégsem büntettek meg, plusz a biztosítást igazoló papír sem volt nálam, pedig kellett volna. Nem is értettem hogyhogy nem büntettek meg, de örültem neki. Aztán volt mikor tilosban parkoltam, többek között a Keletinél is, ott bent a 80-as trolibusz részen. Simán csak odajött a rendőr és szólt, hogy keressek máshol helyet, mert ezért 50 ezres büntetést lehet kapni. Piroson is mentem át, mikor jött szembe rendőrautó. Egyik éjjelen pedig véletlenül helyzetjelzővel mentem a belvárosban, jött szembe a rendőrautó, majd utánam fordult és leállított, akkor mutatta meg, hogy miért állított meg. Ekkor sem kaptam büntetést, csak figyelmeztetett, hogy kapcsoljam fel. 10. kerületben Kőbányai úton éjjel 140-nel száguldottam végig a hosszú egyenes szakaszon, megelőztem egy teherautót, majd hirtelen fékeztem, mert előtte ott lassított éppen egy rendőrautó a lámpánál, mivel az épp pirosra váltott. Én meg hülye fejjel arra számítottam, hogy az átmegy még a sárgán, én meg akkor mikor még csak épphogy piros. De megállt és én is hírtelen fékeztem mögötte. Ekkor sem állított meg utána. Volt olyan is, mikor a miskolci úton 120 körüli sebességgel mentem, majd egy rendőrautó hajtott ki az egyik mellékútról, teljesen gyanútlanul, mivel úgy láthatta, hogy még messze vagyok. Hatalmasat, az ABS ellenére is picit csikorogva fékezve álltam meg a rendőr előtt és villogtam neki, hogy elengedem. Kifordult, megköszönte az elakadás jelző 3 villanásával, utána megálltunk a pirosnál, a zöldnél ő jobbra fordult, én meg mentem egyenesen. Úgyhogy a legteljesebb biztonsággal azt tudom elmondani, hogy fogalmam sincs, hogy mi alapján döntik el, hogy büntessenek-e, vagy ne.
2012. okt. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!