Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az érdi kétsávos körforgalom...

Az érdi kétsávos körforgalom szerintetek is borzalmas?

Figyelt kérdés
Székesfehérváron volt dolgom, és most, hogy már nincs négy napos autópályabérlet, így főúton mentem Budapestről. Érdem volt egy kétsávos körforgalom, amit most láttam először. Harmadik nekifutásra sikerült csak besorolnom a jó irányba, a 7-es főútra...

2012. nov. 3. 19:48
1 2
 1/14 escape82 válasza:
100%

Annyira nem borzalmas, Magyarországon sok embernek borzalmas minden körforgalom.

Meg kellene tanulni használni őket...

2012. nov. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az egysávos körforgalommal nem hinném, hogy bárkinek is gondja lenne... De még a két sávos is lehet egyértelműbb, mint pl. amik Pécs felé vannak az autópályától!
2012. nov. 3. 19:57
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
semmi baja nincs annak a körforgalomnak...kicsit magyarosítani kellett, mert a magyarok nem képesek megtanulni, hogyan működik egy kétsávos körforgalom ;)
2012. nov. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem bonyolult az, csak figyelni kellene a táblákat!

[link]


No és ehez mit szólsz?

[link]

2012. nov. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Amikor legutóbb arra jártam, akkor nekem sikerült elsőre. A TC cikkben említett győriben is jártam már, az is elég jó. Ja és kamionnal :)


Ami kivetni valóm van, hogy picit építhették volna nagyobbra ezeket - tudom helyhiány. Nem drasztikusan, csak egy 15%-kal. Kamion esetében pl. a pótkocsi hátsókerekei néhol vészesen közel kerülnek a beton-bogyókhoz. ( mielőtt valaki belekötne,hogy "a csuklós busz is elfér", azon máshol van a forgáspont, ott a hátsó kerekek sokkal kevésbé veszik "szűkebbre" az ívet, mint egy nyergesvontató esetén).

2012. nov. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a cikket, így azért egyértelműbb, milyen közlekedési szituációban voltam! :)


Viszont ne engem nézzetek retardáltnak, van egy pár év vezetési gyakorlat mögöttem is, és nem azért értékeltem "furcsának" ezt a szituációt, mert nem ismerem a KRESZ-t...


Csupán agyament ötletnek tartom a kétsávos körforgalmat, és nem véletlenül, hisz az első cikkben is lehetett olvasni a balesetek négyszereződéséről. Mindez a sávváltási és besorolási nehézséges miatt. Előbbi a folyamatosan kanyarodó út és a sűrű forgalom miatt nehézkes, utóbbi pedig a két sávos elsőbbségadás utáni besorolás miatt. A körforgalmon belüli sávváltást ugyan kiküszöbölik a spirális körforgalomban, de a besorolás bizonyos pontokon marad a 2 sávos elsőbbségadás mellett.


Az érdi példánál marad 2 helyen van ilyen, Budapestről a 6-os főút felől a belső sávban, ill. Budapestről a 7-es főút felől (csak 1 sáv van). Mindkét esetben 2 sávnak is elsőbbséget kell adnotok, ami azért sűrű forgalom mellett nem túl egyszerű, ha a főutak folytatásán akartok tovább haladni. Szerintetek ez így jó megoldás?

2012. nov. 3. 23:17
 7/14 anonim ***** válasza:

Én Zágrábban, Kijevben is láttam ilyet, sőt még cifrábbat is, mégis elboldogultak rajta az emberek. Hogy a swindoni (UK) "magic roundabout"-ról ne is beszéljünk...


[link]


Szerintem nem lenne bonyolult, csak meg kell szokni, illetve közlekedési kultúrában fel kéne nőni az ilyenekhez.

2012. nov. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Napkiraly ***** válasza:
szerintem minden körforgalom idegesítő és borzalmas.Feleslegesen lelassítanak hogy ott keringj
2012. nov. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Napkiraly, a baleseti statisztikák egyértelműen azt mutatják, hogy a körforgalmak a legbiztonságosabb kereszteződés típusok - igen, pont azért, mert lelassítanak.


Nekem tetszenek a turbó-körforgalmak, logikus, áttekinthető táblázás esetén nem okoz nekem gondot és igyekszem ilyen összetett csomópontokban figyelni a bizonytalankodókra is.

2012. nov. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Napkiraly ***** válasza:
tudom,hogy racionális és biztonságos,de utálom. Ott van a 6-7 bevezető,keringőből keringőbe mész, nem haladsz semmit,csak ott forogsz. Iszonyat idegesítő
2012. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!