Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért villant, és hogy különbö...

Miért villant, és hogy különböztet meg?

Figyelt kérdés

Tegnap este jöttem Ausztriából hazafelé és az egyik terelésben kamionoknak 60 volt a sebességhatár, személyautóknak pedig 80. Én 3,5t kisteherautóval jöttem és egy fix traffipax szembevillantott mint amikor fényképez. Ránéztem a GPS-re és 68-at mutatott. Pont előzött egy személyautó és lehet őt kapta le, nem tudom.


A kérdésem az lenne, miért villanhatott és hogyan különbözteti meg a 3,5t össztömeget meg nem haladó kisteherautót a kamiontól?


2012. nov. 18. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
mivel rendszám alapján megy az egész, és a az alapján tudnak a gépről mindent, így tudják hogy a 3,5 tonna az még személyautó.
2012. nov. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóval az lehet, hogy a gép kamionnak nézett, majd csinált egy képet és beazonosított?
2012. nov. 18. 19:45
 3/8 anonim ***** válasza:
A kamera nem azonosítja be a járműveket kategória szerint, ahhoz elég fejlett algoritmus kéne. Egyszerűbb lefotózni mindent, ami 60-nál gyorsabban megy, leolvasni a rendszámot, aztán a rendszám alapján beazonosítani, hogy az adott járműre érvényes-e a korlátozás vagy sem.
2012. nov. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jelenleg nincs olyan traffipax Magyarországon használatban, ami villanna! Több kérdésben is olvasom ezt a hülyeséget.

A traffipax videó felvételt készít, vaku nincs rajta, és semmilyen fényt nem bocsájt ki.

Rendszám alapján pedig minden információt tudnak az autóról, és a tulajdonosairól.

2012. nov. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Idézet a kérdésből: "...Ausztriából hazafelé..."

Háromszoros hurrá az előző válaszolónak, hogy ezen szavak egyikét sem sikerült felfognia:D

2012. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Neked is háromszoros hurrá, az Osztrákok sem használnak fényképezőgépet, hanem lézeres kamerát. Egy szóval nem írta a kérdező, hogy Ausztriában történt, csak, hogy onnan hazafelé...
2012. nov. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ausztriában történt, A8-as autópályán Gallspach-nál van útépítés miatt pár km-es terelés és abban van a kamera.
2012. nov. 19. 17:53
 8/8 anonim ***** válasza:

A méret alapján fotózhatott le. Majd a rendszerbúl megnézik, hogy mekkora a legnagyobb megengedett öszötmege a járművednek. Nem azonnal adják a csekket, hanem 1-3 hét. Természetesen ha jogtalan, akkor nem, de kivizsgálják a központban.


Ha meg éppen előztek téged, akkor lehet összetévesztett a rendszer. Ne feledd hogy egy szerkezetről van szó, becsapható.

2012. nov. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!