Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ártalmas lehet-e a szemre a...

Száselvtárs kérdése:

Ártalmas lehet-e a szemre a rendőrségi sebességmérés?

Figyelt kérdés
Ma egy kocsit néztem Várpalotán, hogy mér-e. Mire közel értem, láttam, hogy az anyósülésnél (a helyén) tényleg műszer van. Azóta viszket, bizsereg a jobb szemem. Lehetséges, hogy sokáig néztem valamiféle lézernyalábba (a konkrét helyet, a fejtámla magasságában néztem egy darabig, mert nem tudtam jól kivenni)? (Látáskárosodást nem érzékelek). A neten nem találtam ezzel kapcsolatban semmit. A válaszokat előre is köszönöm!

2012. dec. 15. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem. Nem okoz károsodást.

Viszont ha sokat rágod ezen magad akkor fog károsodni a szemed.

Tudod, placebo hatás...


Most meg vakard meg a fejed mert viszket.


(ha eléggé elmerülten olvasod ezt (bár mivel rövid így kétlem)akkor szépen elkezd viszketni a fejed :D)

2012. dec. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Milyen lézerbe néztél te bele?A sebességmérő radarhullámokkal működik!
2012. dec. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Radarozni már nem radaroznak, le vagy maradva – nem is egy – brosúrával. Lézerrel mérnek.


Kedves kérdező! Ha te úgy helyezkedtél el az autódban, hogy a szemed a rendszámtábla helyén volt, s rád mértek, akkor sem valószínű a rövid behatási idő miatt. (Tizedmásodpercek.)

2012. dec. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Valószínűleg lézeres sebességmérő volt, de nem attól viszket a szemed! Nem koncentrált hanem kúp alakú sugárral dolgozik, így nem káros.


Az pedig tévedés, hogy már csak lézert használnak, van még üzemben néhány radaros is:

20db. Multanova 6F: a Ka sávot használja, a 34,36 GHz-es frekvencián üzemel


· 20db. Traffipax Speedophot: a K sávon mér, a 24,125 GHz-es frekvencián


· 15db. Traffipax Microspeed: a Ku sávon üzemel, a 13,45 GHz-es frekvencián


· 1db. Sfim Mesta 204DD: az X sávon 9,4 GHz-en ellenőrizheti a sebességet.


Valamint 6 féle lézer, amiből 4 félét rendszeresen használnak.

2012. dec. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Várpalotán? Csak nem egy fehér Opel Astra G-val voltak a kedves barátaink?
2012. dec. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató válaszokat. Egyébként egy sötét (szürke?) Golf IV-es volt.
2012. dec. 15. 22:51
 7/10 Napkiraly ***** válasza:
29%
LTB volt a rendszáma? :)
2012. dec. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt sajna nem néztem. Pedig azt kellett volna a műszer helyett:-)
2012. dec. 16. 07:42
 9/10 Napkiraly ***** válasza:
0%
LTB a rendszáma, a 70-es tábláknál szokott állni a 8-ason, mentem a múltkorszázvalamennyivel,feltűnt a 70es tábla, fékeztem egyet, és ott virított az erőmű mellett
2012. dec. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy az volt. Én nyugat felől jöttem, a MOL (?) kút felől ereszkedtem, amikor a 4 sávos kettőre szűkül és beérsz a városba (50-es sebességhatár).

Enyhe köd is volt. Kb. 60-ra lassítottam, gondoltam, a többit a motorfék megoldja, de nehezen lassult a kocsi a lejtő, meg a súlya miatt. (Kb. 2 hónapja váltottam Yarisról IV-es Golf kombira, még szoknom kell: ez nehezebb autó, meg az 50-et nem szereti, négyesben inkább a 60 a jó neki.) Végül kb. 55-tel mehettem el a márkatárs mellett. Azért is néztem, mert a GPS-em épp ott csipogott, hogy itt mérni szoktak, amit különben magam is tudtam, vagy 20 éve járok arra változó rendszerességgel.

2012. dec. 17. 07:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!