Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Előfordult már, hogy bonyodalm...

Előfordult már, hogy bonyodalmat okoztál a forgalomban, feldühítettél egy másik sofőr vagy hasonló?

Figyelt kérdés

Mindig azt hallani,hogy az út tele van hülyékkel,mert bárhová megyünk biztosan lesz egy valaki aki valamit elszúr.


Ebbe akkor gondoltam bele mikor a kis utcából kanyarodtam volna ki balra, a főútra és csak balról jött egy autó én meg abba a dilemmába estem ,hogy vajon kiférek e előtte...a tizedmásodperc tört része alatt döntöttem é kikanyarodtam elé, de rosszul mértem fel a dolgot, jobb lett volna ott maradni.Tövig nyomtam a gázt ő pedig csikorgó gumikkal fékezett és éppen hogy nem kapta el a kocsim hátulját...valamit kiordított a faszika az ablakon,de azt nem hallottam,bár biztosan nem az irántam érzett tiszteletét fejezte ki.

Hibáztam, gondolom aztán még szidott mint a bokrot (pl.,hogy lehet ilyennek jogosítványt adni,ennek bicikli sem való stb...)pedig alapvetően jól vezetek, mindig figyelek, csak egyszerűen egy rossz döntést hoztam.Szerintem mindenkivel előfordul, volt már,hogy elém is bevágtak, kikanyarodtak, én is felhördülök ilyenkor, de azt gondolom,hogy akinek jogosítványa van annak nem véletlen,hogy megadták, ha egy utolsó pancser lenne akkor nem kapna jogosítványt...csak ő éppen akkor hibázott.(és persze van aki többször,van aki kevesebbszer hibázik,de mindenki hibázik)

Magyarán szólva csak arra akarok rávilágítani a kérdéssel,hogy mindenki bakizik a forgalomban ,de az utak nincsenek tele barmokkal, csak emberekkel:)



2012. dec. 20. 21:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%

Látom a az aggodalmaskodó kérdésfeltevésből, meg az egész helyzetből, hogy csakis nő lehetsz. Velem olyan sose fordult elő, hogy hasonló helyzetben rosszul mértem volna fel a helyzetet, vagy "bakiztam" volna. Egy ilyen kikanyarodásnál egyszerűen nem szabad ilyen helyzetbe kerülni, mert felmeérhető, belátható, átlátható. Én mindig pontosan érzem, hogy mi várható a másik féltől fizikailag is, meg lelkileg is, és annak megfelelően viselkedek. És még sose ért meglepetés. Miattam sose kellett a fékbe taposni senkinek, és én se tapostam soha a fékbe (pedig 6 éve vezetek). Ha veled ilyen helyzet előfordulhatott, ott tényleg valami baj lehet. Nem lehet annyival napirendre térni felette, hogy na bumm, van ilyen. Ilyen nem lehet! Vagy ha mégis, akkor előbb-utóbb meg is lesz az a bumm!


A kérdéshez tartozik még, hogy egy ilyen helyzetben kölcsönös együttműködés kell. Én nyilván úgy kanyarodok, hogy ne legyek útban, ne idézzek elő veszélyt, de ha látom, hogy valaki előttem várhatóan hülyén kanyarodik, akkor időben lassítok. Ezt nem bírja megérteni a magyar emberek többsége, hogy a közlekedés nem egy presztízsharc, hanem egy olyan együttműködés, ahol a másik ember személyiségét, autonómiáját, célkitűzéseit tiszteletben kell tartani.

2012. dec. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem értek veled egyet.

Ha neked még sosem kellett fékre lépned mások miatt akkor te nyilván úgy gondolod,hogy minden rendben van a közlekedési morállal nincs is gond.

Nem tudom milyen gyakran és milyen távon vezetsz,de én mindig észreveszek másoknál hibát...nem indexel, vagy olyat is láttam már,hogy úgy hagyta az indexet.Van aki túlságosan bátorkodik,van aki meg mint egy tetű úgy megy (már bocsánat)

Ki úgy ki úgy,de mindenki hibázik!Továbbá te nem tudhatod,hogy valaki szidta e az anyádat mert úgy mentél,hogy más rosszul jött ki de te észre sem vetted...

Én egy könyvet is teletudnék írni azzal,hogy mennyi szabálytalanságot,hibát tapasztaltam vagy láttam mások részéről.

2012. dec. 20. 22:33
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Kamionozok, évi 100 000km felett megyek. Aztán én is hibáztam már. Aki azt mondja, hogy nem hibázott soha az valszeg füllent. Emberek vagyunk :) Néha engem is felhúznak rendesen ... :)
2012. dec. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%
Nem azt mondtam, hogy soha nem hibázok. Én hibán nem egy közlekedési szabály betartását értem (amit gyakran nem teszek meg), hanem azt a helyzetet, amit te leírtál, amiből közvetlen veszély származhat. Ilyenben nem hibáztam, és szerintem nem is nagyon megnegedhető.
2012. dec. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%

Első te vagy nagyon ritkán vezetsz nagyon keveset vagy csak nem emlékszel. 6 év alatt soha nem kellett még semmi miatt beletaposnod a fékbe? Én is vezetek és hát volt egy két meleg helyzet (nem én miattam!!!) Egyszerűen birkák az emberek. Egyik legkomolyabb volt mikor felüljáró hídon mentem volna át egyenes és a jobbról felfele jövő 3 azaz 3 autós úgy kijött elém stoptábla ellenére hogy alig bírtam megállni és a dupla záróvonalon kellet kikerülni őket úgy hogy jöttek szembe. Na ilyenkor felment bennem a pumpa elég rendesen. És ilyenkor úgy szívatom az ilyeneket ahogy csak tudom.

Meg sokszor villogtattak már mert a belső sávban tötymörög 60-70-el és én meg kívülről megelőzöm és ráhúzom a kormányt vagy kicsit belefékezek persze mindig figyelek hogy csak az illetőnek legyen rossz és mást ne akadályozzak/veszélyeztessek.

Én ilyen vagyok sajnos utálom mikor szerencsétlenkednek előttem. És amit a legjobban utálok az az mikor a megengedett sebesség alatt megyünk 20km/h-val... És ez sajnos napi több alkalommal is tapasztalom. És szerintem az ilyenek miatt van a legtöbb előzéses baleset, mert felb@sszák az emberek agyát a lassan közlekedők. Sajnos mostanában mindenki kap jogsit pár tízezer forint ellenében...

Lehet sokan nem fognak egyetérteni velem és lepontoznak DE emberek valljuk már be mindenki hibázott már... Olyan válaszoló nincs itt aki nem szegett már meg szabályt. Mindenki csak mondja milyen szabályosan vezet aztán lehet hogy teljes katasztrófa ahogy vezet.

Köszönöm!

2012. dec. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, előfordult már.
2012. dec. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki hibázik kisebb-nagyobb gyakorisággal.Én is,te is,az összes válaszoló is,a nagyarcú gépjárműoktatók,taxisok,rendőrök,autóversenyzők is.Én pont 20 éve vezetek,kocc még nem volt szerencsére,de megéltem néhány meleg helyzetet vagy a saját vagy a másik hibájából.Néha mindenki fáradt,figyelmetlen,siet,nem a látási és útviszonyoknak megfelelően vezet,nem tartja a követési távolságot,benéz egy táblát,stb.

Aki nem hibázik az hazudik.Ezeken a dolgokon túl kell lépni,ilyen mindig volt és lesz,csak aki okos az tapasztaltabb lesz mert tudja mikor milyen veszélyhelyzetre számíthat.

2012. dec. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%
igen de nem mernek szólni mivel harckocsival járok
2012. dec. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis utcából kanyarodtam a főútra és az út mellett autók álltak, nem nagyon lehetett kilátni. Pont takarásban volt egy autó és én meg elkezdtem kikanyarodni. Nem mentem még ki elé, időben észrevettem, simán mehetett volna tovább de jó nagyot dudált egy satufék mellett. Ez még semmi, egy tanuló autó volt, a volt oktatóm :S


Ezekkel a kanyarodásokkal amúgy is gond van mert ha az ember sokat vár akkor meg sose tud rámenni a főútra, a mögötte lévők meg idegesek. Amúgy is vannak olyan utcák ahol bokor vagy szabálytalanul a saroknál parkoló autó miatt nehéz kilátni.

2012. dec. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Az 5-ösnek írnám, hogy tényleg nem léptem sose erősen a fékbe, mert mindig fel tudtam mérni előre, hogy mi várható, és nem volt rá szükség. Talán ezt hívják empátiának? Egyébként majdnem öt évig rendszeresen vezettem (napi szinten), de ma már csak ritkábban.


Szerintem amit írtál, hogy te büntetni, oktatgatni próbálsz más közlekedőket, nagy hiba. Én sose haragszok, sose háborodok fel, tudomásul veszem mások személyiségét, képességeit, és ahhoz alkalmazkodok. Ez a legegyszerűbb és a leghatékonyabb. Bár hozzáteszem, hogy azok engem is nagyon zavarnak, akik tudomást se véve a világról tötyögnek, félnek, túl lassúak stb. És az autósok kb fele ilyen. Van köztük öreg, aki bambán bámul ki a fejéből, van aki lélekben máshol van (telefonál, koncertet hallgat stb.), és ezért nem figyel a közlekedésre, és van rengeteg nő, aki azt hiszi, hogy ő marha biztonságosan vezet, holott csak tehetségtelen és mindenkit feltart.

2012. dec. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!