Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 123 cm-es 6 éves gyermeknek...

123 cm-es 6 éves gyermeknek hátsó ulésen kötelező-e az ülésemelő / biztonsági gyermekülés használata?

Figyelt kérdés
2009. aug. 23. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. És tanácsos is, hiszen nem fekszik még neki fel a biztonsági öv rendesen.
2009. aug. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A hátsó ülésen 135 centi alatt biztonsági gyerekülés kötelező, a magasító nem elég.
2009. aug. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Igen. Nekem 7 éves a gyerekem, és az autóban az öv kialakításán látszik, hogy gondoltak a "kicsikre" is, de a kresz miatt muszáj.

Ha már itt tartunk taxiban nem kötelező?

2009. aug. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

150 cm, illetve 12 éves kor alatt kötelező az ülésmagasító!

A 131 cm-es gyerekem is gyerekülésben ül.

Nem a kresz miatt, hanem, mert féltem!!!!!!!

2009. aug. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


48.§

(7) A gépkocsiban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermeket - a testsúlyához igazodó kialakítású - gyermekbiztonsági rendszerben kell rögzíteni. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gépkocsi első üléséhez a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták.


(8) A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:

a) ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható);

b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel - testméretéhez igazodóan - biztonságosan rögzíthető;

c) ha taxi üzemmódban használt taxi gépkocsi és a személygépkocsis személyszállítást végző gépkocsi hátsó ülésén utazik;

d) ha a rendvédelmi szervek gépkocsijában vagy a mentő gépkocsi betegellátó terében utazik;

e) a menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban;

f) a nem menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban, ha álló utasokat is szállíthat;

g) ha 3. életévét még nem töltötte be és állva utazik az autóbuszban;

h) ha külön jogszabályban meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik.

2009. aug. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Pontozzatok le nyugodtan!

Gratulálok hozzá, hogy a gyereketek biztonsága attól függ, mit ír elő a szabályozás, mi "muszáj"!

2009. aug. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Az utolsónak: értelmezted amit írtam?

Nem azt írtam, hogy azért kötöm be a gyerekem, mert muszáj, hanem azr írtam, hogy az autómban állítható a hátsó biztonsági öv! Akik ismernek, hogy egy métert sem megyek úgy, hogy a gyerekem ne lenne bekötve, oly annyira, hogy szó nélkül köti be magát, mert megszokta és én is bekötöm magam!

2009. aug. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!