Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha valaki ki akarna balra...

Ha valaki ki akarna balra kanyarodni egy főútra, és kilóg az autó eleje, meg a sáv vonalon áll a kerék, meghúzhatom?

Figyelt kérdés

Tehát, van aki látja, hogy indexelek főútról balra, és Ő is menne balra,, és azt hiszi, majd kiengedem, úgyis lefordulok arra, és előrébb jön, meg még balrtább. És nem tudok normálisan bekanyarodni a sávomban, hanem annyi kevés a hely, hogy még visszafele kell kormányoznom az autót, hogy bevegyem a kanyart, és ne húzzam meg az oldalát.

Ilyenkor meghúzhatnám nyugodtan, hiszen átlógott az én sávomba, meg balra állt az egész autó orra, tehát akadályozott a bekanyarodásban, amiben nekem volt főútvonal táblás elsőbbségem?



2013. jan. 8. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Meghúzhatom!!!!!!!


Inkább kerüld el az ilyen esetet vagy enged ki a közlekedés egymást is kéne segíteni


Ja és a te példádon keresztül akkor ha egy gyalogos átszalad az úton de nincs zebra akkor azt elütheted?????????????

2013. jan. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
83%
Ez aztán egy érett kérdés....ha meghúzod attól nem tom miért lesz jobb neked....-,-
2013. jan. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Igen, meghúzhatod, aztán kitöltitek a sárga-kék nyomtatványt, és te lejjebb kerülsz a bonus-malus skálán 2 fokozattal!

Igen, te leszel a hibás, mert nem követtél el mindent a baleset elkerülése miatt!

Az, hogy valaki szabálytalan nem mentesít más szabálytalankodókat a felelősségre vonás alól!

2013. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Nekem nem teljesen áll össze a kép, ki merre is megy. Odáig tiszta, hogy te balra nagy ívben kanyarodnál, a másik alárendelt útról fel, de a folytatás zavaros.

A meghúzást aztán végkép nem értem. Talán csak nem régebbi balesetből származó sérüléseket akarsz az ő kárán megcsináltatni?

Két dolgot kellene megérteni. Más hibáját nem csak praktikumból hárítunk el, hanem előírás is a megkísérlése.

A másik pedig az elsőbbség kérdése.

Ha már az ő orra kint volt, amikor a kereszteződéshez érsz, akkor már neki van elsőbbsége, hiába a tábla. Ebbe bele fognak kötni páran tudom, de nem érdekel.

Nekem azért ködös a kérdés, mert nem nagyon értem a két kocsi pozícióját.

A másik már kint van, te elmennél előtte, majd balra mellé. Jól értem? És az a gond, hogy a kanyar levágása nélkül sem férsz el? Húsz autósból 19 nagyon csúnyán kanyarodik balra. Így nem tudsz befordulni, vagy „szögletesen”?

2013. jan. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Inkább az asszonyt húzd meg,és lenyugszol...
2013. jan. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Persz hogy meghúzhatod. Ha van elég tanú, akkor a mellékútról kanyarodót megbüntetik, mert a kanyarodáshoz nem jól sorolt be. Téged meg megbüntetnek, mert nekimentél egy álló autónak, és balesete okoztál. Remélem még a jogsidat is elveszik, ha már ilyen észjárással közlekedsz.
2013. jan. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, azt elfelejtettem odaírni, hogy ha meglátnál egy kocsit, amelyik a tilosban parkol, nyugadtan menj neki.

Remélem nem találkozunk egyszer sem a forgalomban.

2013. jan. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem húzhatod meg, mert álló és mozgó jármű ütközésénél tipikusan (de nem mindig!) a mozgó jármű vezetője a felelős, hiszen alapelv, hogy senkinek és semminek nem hajtunk neki.


Ilyen szitura egyetlen ésszerű megoldás létezik: át kell adnod az elsőbbséget a főútra rákanyarodni szándékozónak.

2013. jan. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
…vagy ha nem történt meg, akkor még az ütközés előtt megszakítom a kanyarodás. A megállásomból tudja a másik, hogy rossz helyen áll. (Ha nem nagyon bamba). Vagy visszagurul, vagy jobbra húzva ki megy, hogy helyett adjon.
2013. jan. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Ha egyszer látsz egy kidőlt fát az úton, nyugodtan rongyolj bele! Milyen alapon dőlt be eléd?! Hulljon a férgese!
2013. jan. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!