Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha lefulladok emelkedőn...

Ha lefulladok emelkedőn meredeken, azt megtudom csinálni, hogy ne kelljen visszagurulnom?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van emelkedőről indulás, kézufék, kuplung stb.

De sikerült múltkor egy mélygarázsból felfele félúton lefulladnom, és hiába volt hogy vissza egyesbe, nagygáz, kuplung lassan, megint lefulladtam, és gurulhattam le hátra.

Most én voltam a béna, vagy ha már egy meredeken felénél fulladok le az 1.4 es dízel autómmal, nehéz opnnan elindulni?

Vagy más simán megcsinálta volna?



2013. jan. 11. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Aki tud vezetni, simán megcsinálja, ha nem szélsőségesen meredek az emelkedő.
2013. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát a kivitelezésem volt gyenge, vagy az autónak nincs akkora ereje, hogy meredek felénél hírtelen eltudjon indulni felefele?
2013. jan. 11. 19:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mekkora volt az emelkedő. Közúton nem fordulhat elő olyan meredek út, amelyen ne lehetne elindulni.
2013. jan. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet kicsit gyengécske az autó, bár, ha hidegen indultál azért 1500-as fordulattal illene akkora nyomatékot produkálni, hogy felmásszon. Mindegy is, ilyenkor kézifék be, kicsit belepörgetsz és ráengeded finoman a kuplungot, amikor"remeg" megtartod és kiengeded a kéziféket.
2013. jan. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy te voltál ügyetlen - ami nem baj ha még friss a jogsid.


1.4 dízel simán elindul visszagurulás nélkül, megkockáztatom kézifék nélkül is.

2013. jan. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a kivitelezéssel van gond. A személyautók általában nagyobb emelkedőn képesek felmenni 1. fokozatban, mint egy mélygarázs rámpája, tehát a rámpa felénél is el kell, hogy tudjanak indulni, még ha a gyorsulás nem is présel bele az ülésbe. A rutinvizsgán is feladat volt az emelkedőn történő elindulás, ott is emelkedőn álló autóval kellett végrehajtani.

Lehet, hogy nem megfelelő a pedálkezelés. Emelkedőn felfelé gyakori hiba, hogy a sofőr csak a gázt nyomja, a kuplungot meg fogáspont közelében tartva égeti. Az autó persze nem megy, lassul, erre még jobban nyomják a gázt, végül meg bömböl a motor, de nem mennek semerre. Hozzá kell szokni, hogy kicsit bátrabban engedd a kuplungot. Indulásnál meg nem kell félni terhelni a motort, lehet addig emelni a fordulatot és engedni a kuplungot, míg már komolyan küzd a motor a kézifék ellenében. Ilyenkor érezhető, hogy az autó hátulja kicsit leül, ahogy próbálná elhúzni a motor a befékezett kerekeket. Ha ilyenkor engeded ki a kéziféket, szinte biztos, hogy el fog indulni az autó, nem fulladsz le.

2013. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem. És ezt minden féle járművel megtudja csinálni az, akinek jó éruéke van hozzá?

Megrakott kamionnal, teherautóval, pótkocsival, utánfutóval, hogy egy meredek mélygarázs emelkedőjénél a felénél feltudjon menni?

2013. jan. 11. 19:37
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően minden járművet ugyanúgy kell vezetni. De azért egyelőre ne ülj kamionba!
2013. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akinek jó érzéke van hozzá, az meg tudja csinálni bármilyen járművel - kellő gyakorlás után. Aki ugyanis azt mondja, hogy Riga mopedtől a hűtőkocsis nyergesig bármivel egyből el tud indulni emelkedőn, az valószínűleg előtte már sokféle járművet kipróbált. Minden jármű más és más ebből a szempontból, máshol fog a kuplung (már ha nem automata), más fordulaton kell tartani a motort, másképp kell kioldani a kéziféket (néha a megszokott mozdulattól való eltérés is gondot okoz). De ha sokféle járművet vezet valaki, egy idő után már nem sok meglepetés fogja mérni.
2013. jan. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bárki simán megcsinálja, Te is. Csak jobban be kell nyomni a jobb oldali pedált.


Nem tudom ti hogy vagytok vele, ezeket a "hipermodern" kis lökettérfogatú dízeleket én alul iszonyat erőtlennek érzem. Múltkor mentem egy kört 1.4TDCi Fusionnal, örömmel szálltam ki, hogy vége a kínlódásnak... Már indulásnál meglepődtem milyen erőtlen.

2013. jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!